הבעת אמון בקולפלנט: Trauwin הסינית תשקיע 2.5 מיליון דולר בחברה

Trauwin היא חברה סינית בשליטת Qian Fuqing, שתשקיע בתמורה ל-10% מהון המניות של קולפלנט
 |  (3)
מחקר, צילום: Getty images Israel
התפתחות עסקית חיובית בחברת {קולפלנט}. חברת הביומד, העוסקת בפיתוח ויצור מיכשור רפואי על בסיס קולגן אנושי, הודיעה כי חתמה על הסכם השקעה בעל משמעות אסטרטגית עם תאגיד בבעלות סינית. בתגובה, מניית קולפלנט מזנקת 38% במחזור מסחר גבוה של 2 מיליון שקלים.

במסגרת ההסכם, יושקעו בקולפלנט 2.5 מליון דולר ע"י חברת Trauwin Pty בתמורה ל – 10% מהון מניות החברה, לפי מחיר של 53 אגורות, מחיר המשקף אפסייד של 62% על מחיר הבסיס של המניה בבורסה. חברת Trauwin Pty הינה הנשלטת על ידי Qian Fuqing, יזם בתחום המכשור הרפואי אשר מכר בשנת 2013 את אחת החברות שבשליטתו, Trauson הפועלת בשוק מוצרים רפואיים בתחום האורטופדיה, לענקית המכשור הרפואי חברת Stryker.

קולפלנט תהיה זכאית לשיעור תמלוגים חד ספרתי עבור מכירות עתידיות

במסגרת הסכם ההשקעה נקבע כי עד ה – 15 בנובמבר 2013 יחתמו הצדדים על הסכמים לאספקת קולגן ולמתן רישיון בקשר עם מוצרי החברה (למעט מוצרי קולפלנט בתחום האורתופדי אשר אינם כלולים בהסכם זה) וכל זאת רק עבור סין, בנוסף יתקבל אישור הבורסה, אישור לשכת המדען הראשי, ובנוסף ימנה המשקיע נציג מטעמו אשר יכהן כדירקטור בחברה.

בגין הסכם הרישיון, ישולמו לקולפלנט 1.5 מיליון דולר נוספים, לא מדללים ולא עבור הקצאת מניות נוספת, וכל זאת לפי אבני דרך שסוכמו מראש. התשלום הראשון בגין הסכם הרישיון הינו בסך חצי מליון דולר והוא יוזרם לקולפלנט מייד עם כניסתו לתוקף של הסכם ההשקעה.

כמו כן, קולפלנט תהיה זכאית לתמלוגים בשיעור חד ספרתי עבור מכירות עתידיות של המוצרים בסין, וכן תהיה זכאית להכנסות בגין מכירות קולגן לשותף הסיני במחירי העברה שסוכמו מראש. קולפלנט מבהירה כי אין כל וודאות כי הסכם ההשקעה ייכנס לתוקף במועד הצפוי או בכלל.

כספי ההשקעה והתמורה בגין הרישיון, בסך 4 מיליון דולר, ישמשו את קולפלנט בכדי לקדם את פיתוח קווי המוצרים בתחומי האורטופדיה ורפוי הפצעים, וכן לצרכי הפיתוח העסקי הכללי, לרבות יצירת שיתופי פעולה רוחביים וניסויים קליניים.

יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט, מסר כי "חתימת ההסכם עולה בקנה אחד עם תכניותינו למציאת שותפים מנוסים למסחור מהיר של מוצרי החברה. סין מהווה פוטנציאל אדיר למוצרי קולפלנט, והשותף האסטרטגי שאיתרנו יסייע בהשגת האישורים הרגולטוריים למוצרי החברה, וכן יפעל להחדרתם לשוק הסיני באמצעות קשריו עם מאות בתי חולים ברחבי הרפובליקה. המוצר הראשון שצפוי להימכר בסין הינו Vergenix FG, מזרק לטיפול בפצעים בחולי סוכרת".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מניית יהלום
  אלי 03/10/2013 13:18
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בדרך לזינוק של מאות אחוזים בתוך תקופה קצרה מאוד. מוצר מבטיח ומשקיעים נבונים כמו הסינים יודעים מדוע רוכשים עכשין בשער הגבוהה ב 60% מהיום. העתיד נראה טוב, בהצלחה למשקיעים. לדעתי , עד סוף היום תסגור בעלייה של 50% לפחות. מי שעוקב אחרי העסקאות והמחזורים מבין שיש פה בוננזה אמיתית
  סגור
 • 2.
  אליום זזה וקולפלנט
  טליק 03/10/2013 12:16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  עכשיו תור גפן השקעות המחזיקה בשתיהן
  סגור
 • 1.
  ביומד רבותי..ביומד
  מורה נבוכים 03/10/2013 11:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הענף רותח....לישראל שם טוב בעולם בנדון ואני חוזר ואומר שענף הביומד יהיה כוכב השנה....רשימה מומלצת:פלוריסטם..מזור..כן פיי.ט..קולפלנט..ביוליין.... אני אישית הולך על 50 אחוז ביומד 30 אחוז גז ונפט וכל השאר בנקים-תקשורת-מזון.......לגזור ולשמור
  סגור