אינסוליין זינקה 6.3%: קרן יורקוויל תשקיע עד 10 מיליון ד' בחברה

ההסכם יתבצע לפי מנגנון ה-REPA שאינו מאפשר ביצוע עסקאות שורט על המניה. מנכ"ל אינסוליין: "מאפשר גמישות מימונית לצרכים העסקיים"
 |  (2)
משאבת אינסולין סכרת, צילום: Getty images Israel
חברת אינסוליין -1.01% אינסוליין 2,536 -1.01% אינסוליין בסיס:2,562 פתיחה:2,562 גבוה:2,613 נמוך:2,503 תמורה:149,361 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (ד') כי התקשרה בהסכם לגיוס הון במתכונת Reverse Equity Pricing Agreement (REPA) עם קרן ההשקעות יורקוויל. לפי ההסכם, יורקוויל תשקיע באינסוליין סך של עד 10 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות ובכפוף לביצוע תנאים מוקדמים שונים.

מנגנון ה-REPA מאפשר קבלת מימון שוטף, כנגד הקצאת מניות, שמבוצעת לפי מחיר עבר בלבד (הידוע לאינסוליין ולפי תזמון שתלוי בה בלבד). במסגרת מודל ה-REPA, בניגוד למודל ה-SEDA שמעודד ירידה חדה במחיר המניות, יורקוויל מתחייבת שלא לבצע עסקאות שורט ולנקוט במאמצים מסחריים סבירים על מנת לצמצם את החזקותיו במניות לאחר כל השקעה.

יורקוויל לא יכולה אופרטיבית למכור מראש מניות בשוק כדי להתכסות ולהשיג את המזומן להשקעה בחברה, שכן היא אינה מקבלת הודעה מוקדמת על ההשקעה כפי שנעשה בעבר. מהרגע שיורקוויל מקבלת את המניות היא מעוניינת שמחירן יעלה כדי למכור את המניות בשוק במחיר גבוה ככל שאפשר, ולא לפי מחיר ממוצע משוקלל שנקבע על פי עשרה ימי המסחר העוקבים.

יורקוויל תהיה מוגבלת בהחזקותיה ולא תוכל להיות בעלת עניין באינסוליין

השקעת יורקוויל תבוצע רק על פי דרישות השקעה בכתב של אינסוליין (לפי שיקול דעתה הבלעדי) וככל שיימסרו על ידה ליורקוויל מעת לעת. כל דרישת השקעה תהיה מוגבלת לסכום הגבוה מבין 200 אלף דולר או 20% מנפח המסחר היומי המצטבר של מניית החברה בחמשת ימי המסחר שקדמו למועד כל דרישת השקעה ולא יותר מ-500 אלף דולר (אלא אם יוסכם אחרת בין הצדדים פרטנית). כל דרישת השקעה תהיה מוגבלת בכך שמניות שיוקצו ליורקוויל לא יביאו לשיעור בחזקות שיעלה על 4.99% מהון המניות של אינסוליין (סף החזקות בעל עניין).

אינסוליין תשלם ליורקוויל עמלת התחייבות חד פעמית בסך של 300 אלף דולר, שתשולם בין במזומן ובין בדרך של הקצאת מניות במספר תשלומים. בנוסף, אינסוליין תשלם ליורקוויל עמלת דרישת השקעה במזומן בסכום השווה ל-1% מסכום ההשקעה על כל דרישת השקעה, שתנוכה מסכום ההשקעה.

רון נגר , מנכ"ל אינסוליין, הגיב להסכם ההשקעה. לדבריו, "הסכם ההשקעה עליו חתמנו מאפשר לחברה גמישות מימונית לצרכיה העסקיים לקראת חדירה מואצת לגרמניה ולאור החתימה על מזכר ההבנות (הלא מחייב) עם ג'ונסון אנד ג'ונסון להפצת מכשיר האינסופד. במסגרת הסכם ההשקעה יש לנו גישה נוחה ומספקת לאמצעים נזילים שוטפים שיתמכו בתהליכי הייצור והשיווק של החברה ועל פי צרכיה. אינסוליין צלחה היטב אתגרים רבים שעמדו לפניה, כך שבאמצעות הסכם זה לחברה כלי מצויין המסייע לצלוח גם את האתגרים המימוניים שלנו והמאפשר להנהלת החברה להתרכז בצמיחה והצפת ערך לבעלי המניות שלנו".

עו"ד שמוליק ינאי מנכ"ל יורקוויל ישראל ציין בתגובה כי ״זהו יום חשוב עבור קרן יורקוויל בישראל. מודל ההשקעה החדש שלנו קיבל אישור אמיתי מאחת מחברות המדיקל דייוויס המובילות בישראל. הנהלת אינסוליין הבינה כי מדובר מודל השקעה חדשני ואסטרטגי לחברות אשר מבינות כי מודל זה כמעט ואינו מדלל את בעלי המניות ואינו מייצר לחץ על מחיר המניה והא מאפשר להם לנצל קו אשראי בהתאם ללוחות זמנים שלהם ולהתפתחויות בחברה. אני מאמין כי חברות רבות יצטרפו בעקבות העסקה ויעשו שימוש מושכל בריפא".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אחד שמכיר את סוג ה"השקעה" הזו.
  אחד 11/09/2013 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מסכנים בעלי המניות מהציבור. המניה רק תרד.
  סגור
 • 1.
  מניית השנה ב 2013 ללא ספק !!
  הנביא !! 11/09/2013 17:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איזה כיף איזה כיף איזה כיף !! תמשיכו לעשות חייל כל הכבוד !!
  סגור