בריינסוויי עולה 3% בלבד למרות דיווח חיובי - מה אומרים בשוק?

חברת הביומד מדווחת היום על תוצאות חיוביות במחקר שבחן את השפעת ה-Deep TMS על סובלים מ-OCD. מה המשקיעים רוצים לראות ומה מעודד?
 | 
עוזי סופר
חברת בריינסוויי הודיעה היום על תוצאות סופיות של מחקר קליני הבוחן את השפעת הטיפול באמצעות מערכת ה-Deep TMS על הסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD), אשר התקיים במרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר. החוקר הראשי בניסוי הינו פרופ' יוסף זוהר. המניה מגיבה היום בעליה של 3.4%

תוצאות הניסוי

למחקר, גוייסו בסך הכל 25 מטופלים, הלוקים ב-OCD משמעותי, ואשר לא הגיבו בצורה מספקת לטיפולים קודמים (הן תרופתיים והן פסיכולוגיים). כל המטופלים סיימו את תקופת הטיפול ללא כל דיווח על תופעות לוואי משמעותיות (למעט כאבי ראש זמניים וחולפים בתחילת הטיפול) למעט שני מטופלים אשר פרשו מן המחקר בתחילתו מסיבות אישיות.

המטופלים חולקו לשלוש קבוצות - טיפול דמה, טיפול בתדירות נמוכה וטיפול בתדירות גבוהה. ההשמה של המטופלים לקבוצות נעשתה באופן אקראי ובהשמה כפולת סמיות (באופן זה הן המטפל והן המטופל לא ידעו מהי קבוצת ההשתייכות).

בקרב המטופלים בתדירות גבוהה נצפתה הטבה ממוצעת של 27% בסימפטומים. ההטבה נמצאה מובהקת סטטיסטית אל מול קבוצת טיפול הדמה (p=0.0003). אחוז ההטבה בקרב קבוצת התדירות הנמוכה עמד על 13% ולא הגיע למובהקות סטטיסטית. בקבוצת הביקורת לא נצפה שיפור משמעותי באחוז ההטבה בסימפטומים.

אחוז המטופלים אשר הגיבו באופן מלא לטיפול, עמד על 28% בשתי קבוצות הטיפול (תדירות גבוהה ונמוכה). שיפור במצב המטופלים הוגדר בפרוטוקול הניסוי כירידה של 35% לפחות בחומרת הסימפטומים, כפי שהם נמדדים באמצעות שאלון YBOCS, אשר הינו השאלון המקובל לבחינת חומרת סימפטומים של OCD.

יצויין, כי במקור היה המחקר אמור להקיף כמות גדולה יותר של חולים אך לאחר קבלת התוצאות ובמיוחד לאור מובהקותן הסטטיסטית, החליט החוקר הראשי להתייחס לתוצאות אלה כאל תוצאות סופיות במחקר זה במתכונתו הנוכחית.
החוקרים ציינו, כי מדובר בנתונים ראשוניים שיצטרכו לעבור אישוש נוסף והגדירו את התוצאות כ"מעודדות בהחלט" ואף המליצו לקיים מחקר רב-מרכזי בינלאומי רחב כדי לאשש את תוצאות המחקר.

פרשנות

שלמה מאיר, מנהל ההשקעות בדי.בי.אם, אינו מתרגש מהדיווח האחרון של החברה ומסביר, "אנחנו עדים לשורה ארוכה של תוצאות טובות בניסויים של בריינסווי בתקופה האחרונה, אבל מה שהשוק רוצה לראות זה מכירות והכנסות. התמחור של החברה דיי גבוה ובשלב הזה האופוריה והתקוות סביב תוצאות טובות כאלה ואחרות פוחתות. כל עוד הציפייה בשוק היא למכירות של החברה, התוצאות האלה משפיעות באופן מינורי יותר על המניה."

החדשות הטובות

מניית בריינסווי בלטה אתמול במחזור מסחר גבוה יחסית תוך עליה של 4.6%. ביום שישי פרסמה חברת הביומד בניהולו של עוזי סופר, את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2013, ממנו עלה כי הושכרו או הוזמנו 70 מערכות Deep TMS נכון למועד פירסום הדוחות.

נזכיר כי ב-22 ביולי עדכנה בריינסוויי כי הושכרו או הוזמנו 50 מערכות, וצפי החברה היה כי יוזמנו 100 מערכות עד סוף השנה. המשקיעים ככל הנראה מעודדים מקצב הזמנות מכשיר ה-Deep TMS של בריינסוויי, ואלה סבורים כי האחרונה צפויה לעקוף את הצפי שניתן רק לפני חודש וחצי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה