מניית היום: מזנקת 24% על רקע השקעה בהיקף כספי של 4 מיליון ד'

חברת הביומד מציינת כי 2.5 מיליון דולר יושקעו במניות קולפלנט לפי מחיר מניה אשר משקף אפסייד של 75% על המחיר בשוק
 |  (3)
מחקר
מניית {קולפלנט} בולטת בעליות שערים נאות של 24% ובמחזור מסחר ער של 2.1 מיליון שקל, זאת בניגוד למגמה השלילית בבורסה בת"א. חברת הביומד הודיעה הבוקר (ב') כי חתמה על מזכר הבנות עם חברה סינית בהיקף כספי כולל של 4 מיליון דולר וכן עבור זכות לקבלת תמלוגים בגין מכירות עתידיות.

לפי מזכר ההבנות, תזרים החברה הסינית לקולפלנט 4 מיליון דולר בתמורה למניות ועבור רישיון למסחור מוצרי החברה בסין, למעט מוצרי האורטופדיה. מתוך הסכום האמור, 2.5 מיליון דולר יושקעו במניות קולפלנט בעת החתימה על ההסכם הסופי בתמורה לעשרה אחוזים מהון מניות החברה, לפי מחיר של 53 אגורות, מחיר המשקף אפסייד של 75% על מחיר הבסיס של המניה הבוקר. השקעה זו משקפת שווי חברה של 25 מיליון דולר עבור קולפלנט (90 מיליון שקל), לעומת של 41 מיליון שקל בבורסה.

בנוסף, יועבר תשלום נוסף של 1.5 מיליון דולרים בתמורה למיסחור מוצרי החברה בסין, לפי אבני דרך שסוכמו מראש, מתוכן חצי מליון דולר אשר יוזרמו לחברה מייד עם החתימה על הסכם מחייב.

נציין כי קולפלנט תהיה זכאית לתמלוגים בשיעור חד ספרתי עבור מכירות עתידיות של המוצרים בסין. במסגרת הסכם זה תמכור החברה לשותף הסיני את הקולגן במחירי העברה שסוכמו מראש. קולפלנוט מסייגת כי מזכר ההבנות שנחתם אינו מחייב ואין ודאות שהעסקה תבשיל להסכם סופי.

מנכ"ל קולפלנט: "סין מהווה פוטנציאל אדיר למוצרי קולפלנט"

יחיאל טל , מנכ"ל קולפלנט ציין בתגובה כי "חתימת ההסכם עולה בקנה אחד עם תכניותינו למציאת שותפים למסחור מהיר של מוצרי החברה. סין מהווה פוטנציאל אדיר למוצרי קולפנט, והשותף הסיני יסייע בהשגת האישורים הרגולטוריים למוצרי קולפלנט, וכן יפעל להחדרתם לשוק הסיני באמצעות קשריו עם מאות בתי חולים ברחבי הרפובליקה. המוצר הראשון שצפוי להימכר בסין הינו Vergenix FG, מזרק לטיפול בפצעים בחולי סכרת".

עוד הוסיף טל כי "הסכם זה תקף רק עבור המוצרים שאינם בתחום האורטופדי ומצביע על הצורך הקיים במוצרי החברה בשוק מתפתח וסופר אטרקטיבי כמו סין. בכוונתנו לפעול לחתימה על הסכמי השקעה ומסחור לפורטפוליו המוצרים של קולפלנט גם עם חברות נוספות במטרה לייצר ערך לבעלי המניות של החברה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יופי כיסו לי 10 אחוז מההפסד (ל"ת)
  אנונימי 26/08/2013 15:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מברוק
  שלום טל 26/08/2013 12:17
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ליחיאל ולכל המוחות מאחורי העסקה- יישר כוחכם ! אנו רבים וטובים המאמינים גם בפרופ' שוסייב ונשארים במניה שעוד תרקיע שחקים בע"ה !
  סגור
 • 1.
  ישש
  מחייך 26/08/2013 11:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  השוק הסיני הוא אדיר..ברכות לקולפלנט
  סגור