מנכ"ל מזור שטסה 580% ב-12 חודשים: "אנחנו עובדים קשה - אין פה שום קסם"

מנכ"ל החברה הכי חמה באחד העם בשיחה עם Bizoprtal על ההצלחה העסקית, והעליות במניה. "כל העניין זה שעמדנו באבני הדרך"
 |  (13)
אורי הדומי, צילום: ישראל סאן
מניית {מזור רובוטיקה} בולטת מעל מסכי הבורסה בת"א, ומרכזת עניין רב ומחזורי מסחר גבוהים. חברת הביומד, שפיתחה מערכת רובוטית לניתוחי גב, נהנית מסנטימנט עסקי חיובי שמקרין על ערך שוויה בבורסה, שזינק ב-576% ב-12 החודשים האחרונים לשווי שוק של 812 מיליון שקל. המנייה רשמה את התשואה הגבוהה ביותר במדד הביומד, ומאז נרשמה החברה למסחר בנאסד"ק ב-28 למאי ביצעה מהלך עליות מרשים של 41%.

Bizportal שוחח עם אורי הדומי, מנכ"ל מזור, שהתייחס גם לעליות השערים הנאות שנרשמו בתקופה האחרונה במניות החברה. לדבריו, "אני חושב שבמקרה שלנו אין שום קסמים. אנחנו חברה שעובדת הרבה מאוד שנים. בשלוש השנים האחרונות עבדנו מול המשקיעים, והיה לי חשוב מאוד שהם יכירו את מזור ויבינו שמה שאנחנו אומרים זה מה שאנחנו עושים. בביזנס שלנו החלק הארי הוא בשוק האמריקני. הצלחנו לבנות אותו והקפדנו לשמור על תקשורת רציפה מול המשקיעים שהתרשמו מההתפתחויות. החברה למעשה עמדה באבני הדרך והמשקיעים הביעו את אמונם".

מזור פיתחה מערכת רובוטית אשר מנווטת, על בסיס תמונות הדמייה של החולה, ומאפשרת לרופא להתמקד בנקודה ולהחדיר בהצלחה בורג לעמוד השדרה של החולה. החדרת הברגים בעזרתה של המערכת חוסכת סיבוכים והינה בעלת יכולות לבצע גם ניתוחי מוח.

מזור פיתחה בתחילת דרכה מערכת דור ראשון מסוג SpineAssist שמחירה עמד אז על 100 אלף דולר. בהמשך, ולאחר שביצעה 1000 ניתוחים שונים באמצעות אותה מערכת, פיתחה מזור דור חדש למערכת הרובוטית בשם 'רנסאנס', שקיבלה את אישור מינהל התרופות והמזון האמריקני (ה-FDA) בחודש יוני 2011. לדברי הדומי, "שינינו את כל אסטרטגיית השיווק והמכירות. המוצר מהדור הראשון (ה-SpineAssist- ח' ד') היה עם הרבה חולשות והייתה זולה יחסית, בעוד שעל מערכת רנסאנס תג המחיר עומד היום על 830 אלף דולר".
מערכת הרנסאנס
מערכת הרנסאנס

מערכת הרנסאנס- שיפורים מהותיים לעומת ה-SpineAssist

מערכת ה'רנסאנס' הכילה מספר שיפורים לעומת מערכת ה-SpineAssist, זאת בנוסף לטכנולוגיה המתקדמת יחסית של ה'רנסאנס'. השינויים הבולטים הוכנסו למערכת בעקבות התייעצות עם רופאים, שבעקבותיהם החליטה מזור לקנות ברגים חד-פעמיים למערכת במקום לייצרם, ובמקביל להתמקד בהכוונת הבורג לעמוד השדרה מבלי לקדוח אל תוך עמוד השדרה. מזור בחרה לשנות אסטטגיה ולפנות אל הדרג הניהולי של בתי החולים והמרכזים הרפואיים במקום לרופאים עצמם ישירות, שדבר שכמובן תרם לגידול המרשים במכירות חברת הביומד.

בנוסף, וכהצדקה למחיר הגבוה יחסית, מזור פיתחה מעטפת כוללת למערכת הרובוטית, במקביל להקמת שתחתיה רוכזו תוכניות השיווק של מזור בארה"ב. לדברי הדומי, "אנו מוכרים, ביחד עם סיפוק המוצר, מערך הדרכה ותמיכה ומספקים ערכת כלים שלמה שמסייעת וממצבת את מערכת הרנסאנס כולל הספקה של ה-Kit (בורג מתכלה- ח' ד'). כלומר, ביה"ח נדרש רק לשים את הלוגו ולהוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית שלו. מאחר שמדובר במיצוב מחדש של כל ביה"ח, התוכנית זוכה לתמיכה של בעלי תפקידים בביה"ח ולמעשה כולם מחויבים להצלחה של הפרויקט".

האם רופאים עושים שימוש בפועל במערכת ה'רנסאנס' או שהיא מעלה אבק בחדרי הניתוח?

"אנחנו מתגאים בזה שאין לנו מערכות שמעלות אבק. אנחנו מאוד סלקטיביים בבחירה של הלקוחות שלנו. בחלק מהפגישות שלנו אנו שואלים שאלות שונות, ואם אנו מזהים שההתרשמות מהמערכת שלנו היא שלילית אנחנו לא מתקשרים בעסקה. אנחנו מוכרים רק בבתי חולים ומרכזים רפואיים בהם המנכ"ל מאמין ברעיון שעומד מאחורי מערכת הרנסאנס".

מהן התגובות שאתה מקבל מחולים ורופאים שהתנסו במערכת הרנסאנס?

"התברכנו בציבור משתמשים שהוא מתמיד מאוד ומברך על הטכנולוגיה שלנו. כל מי שהתנסה במערכת הרנסאנס מספר עד כמה הוא מרוצה מהמערכת וכמה המצב השתפר בחדר הניתוח. ברגע שהמערכת נמצאת בשימוש אזי כל שלושת הגורמים המעורבים בעסקה, ובכללם הנהלת בתי החולים, הפציינטים שרואים ברכה בטכנולוגיה ולצוות חדר הניתוח שמתנסה במערכת".

קרן Oracle מורווחת כבר 315% על השקעתה במזור

מזור הודיעה כבר באוגוסט 2012 על רצונה להיסחר בבורסת הנאסד"ק ולהיחשף לשוק האמריקני. מהלך העליות המרשים של מניית החברה, שאיבדה גובה לאחר קבלת אישור ה-FDA, היה לאחר שהודיעה באותו החודש כי קרן ההשקעות Oracle תשקיע 7.5 מיליון דולר בחברה, ועוד 7.5 מיליון דולר אשר היו מותנים ברישום למסחר בנאסד"ק וצפויים להיכנס לקופת מזור בקרוב.

נראה כי Oracle ביצעה עסקה מוצלחת מבחינתה בראייה בדיעבד, זאת כאשר השקיעה במזור במחיר של 6.5 שקל למניה, מחיר גבוה ב-120% על מחירה של מזור דאז, ומרווחת כעת על העסקה 315%. באותו עניין, לפני כשבועיים Oracle ומנהלה, לארי פיינברג וג'ק שולר, משקיע מאילינוי, רכשו ממניות מזור והגיעו להחזקה כוללת של 30% מהון המניות של החברה.

בנוסף, מזור דיווחה על תוצאות כספיות חיוביות מבחינתה לרבעון הראשון של 2013, שכמובן תרמו לעלייה החדה ולסנטימנט החיובי בשנרשם במנייה. מזור רשמה הכנסות של 4.9 מיליון דולר, גידול של 104% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, במקביל לגידול בהפסד לרמה של 10.3 מיליון דולר, על רקע תמחור אופציות מעסקת השקעה שערכה.

שוק המערכות הרובוטיות לניתוחים הוא קטן יחסית, ומזור פועלת בו ללא מתחרים משמעותיים. כשאני שואל את הדומי, את הסיבה למספר השחקנים הקטן יחסית, הוא משיב ש"אני חושב שהמתחרים עוד יבואו. אני מעריך שתוך 3-4 שנים יהיו מתחרים נוספים. אני לא מכיר אף מוצר רובוטי אחר בתחום עמוד השדרה שמאושר רגולטורית ונמצא בשימוש קליני. אני חושב שהשוק כ"כ עצום ויש מקום לשחקנים נוספים, והתחרות תאפשר למתחרים להתמקד בנישות ספציפיות ולהביא לפיתוח של השוק".

האנליסטים שוריים על מזור- אפסייד של עד 30%

כיום, שני גופים מוסדיים אמריקניים מסקרים את מניית מזור. האנליסט ג'פרי כהן מבנק ההשקעות 'לנדברג טלמן' המלי. בסוף חודש מאי האחרון על מניית החברה ב'קנייה' ובמחיר יעד של 28.6 שקל למנייה, אשר משקף אפסייד של 8.3% על מחיר הבסיס של המנייה בבורסה.

שלשום החל בית ההשקעות WallachBeth לסקר את מניות חברת הביומד בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 18 דולר, בהנחה של מכפיל 9 ומכירות צפויות של 27.3 מיליון דולר ב-2014. האנליסטית קטלין מקגראת' מעריכה כי מזור צפויה למכור 28 מערכות רנסאנס בשנה הבאה.
תגובות לכתבה(13):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  מכירה נוספת בארהב הודעה מעכשו
  007 26/06/2013 14:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  http://www.nasdaq.com/press-release/st-marys-healthcare-acquires-mazor-robotics-renaissance-system-20130626-00121
  סגור
 • 9.
  לא איכפת לי מהחברה כי אני לא עובד שם אבל אכפת לי מהמניה (ל"ת)
  לכל הגאונים 26/06/2013 01:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  יקרה מדי בכל קנה מידה...מיצתה את עצמה (ל"ת)
  xyz 25/06/2013 22:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 7.
  קודם שיגיעו לרווח. חברה מפסידה ברצף. היא תצלול. (ל"ת)
  הו הא מה קרה 25/06/2013 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • אין סיבה שלא ירוויחו
  S 25/06/2013 18:58
  הגב לתגובה זו
  5 0
  יש להם מוצר מנצח,100 אחוזי הצלחה. יקר?לא יודע,כמה עולה CT?MRI? יש אלפי בתי חולים בארה"ב,מדוע שלא יקנו?עכשיו חשבו את הפוטנציאל.
  סגור
 • 6.
  קצת פירגון להצלחה ישראלית . המניה תמשיך לטוס למעלה !!! (ל"ת)
  אבישי 25/06/2013 17:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 5.
  ביזפורטל
  hutc12 25/06/2013 16:47
  הגב לתגובה זו
  6 0
  למה כותרת מפוצצת 580 אחוז בשנה . לא יותר טוב ופחוד מפחיד 180 אחוז ב 3 שנים
  סגור
 • 4.
  החברה מפסידה כסף
  זהירות 25/06/2013 16:42
  הגב לתגובה זו
  3 6
  האנליסטים משוגעים! איך אפשר לתת המלצה ? הם מעריכים שבכל שנת 2014 החברה תצליח למכור 30 מערכות= בקושי הכנסות של 30 מיליון$ איפה הרווח? בקושי 5-10 מיליון$ נכון להיום החברה מוכרת מערכות ועדיין מסיימת כל רבעון בהפסד. אז גם אם ימכרו 40 מערכות בשנה וירוויחו 10מיליון $ בשנה השווי היום כבר אדיר מעל 200 מיליון $. זה שוק קשה מאוד. זה לא אייפון שכל שנתיים מחליפים. רק במידה ולחברה יש מוצר נוסף אולי יש כדאיות. ואין לה... בקיצור במחיר הנוכחי איך שהריצו אותה כמעט שנה להנפקה בנאסדק להתרחק פוטמציאל לרווח נוסף מוגבל, והירידה תבוא בקרוב כשיסכמו כל רבעון על הפסדים. עוד דוגמה איך החתמים , עו"ד, עובדים שמימשו אופציות מרוויחים, והמשקיע הפשוט שדוחפים לו עכשין סחורה במחירי בועה יכווה
  סגור
 • 3.
  החברה יקרה מאוד ולמרות שיש לה מכירות היא מפסידה ה מ ו ן
  מכפיל רווח לא מכירות 25/06/2013 16:39
  הגב לתגובה זו
  2 3
  כסף כאשר ההוצאות רק הולכות וגדלות. לדעתי המחיר שלה בבורסה מופרז ומנופח לכל הדעות.
  סגור
 • 2.
  הריצו את המניה להנפקה בנאסדק
  זהירות 25/06/2013 16:29
  הגב לתגובה זו
  1 4
  אכן חברה מענינת ומוצר איכותי אבל בשורה התחתונה , שווי החברה עלה ואיבד כל פרופורציה. החברה עדיין מפסידה כסף!!! החברה מוכרת כמה עשרות מערכות בשנה, זה שוק מוגבל- מי קונה מע' לניתוח רובוטית ב 800א'$ ??? רק בתי חולים בעולם המערבי, כמה מערכות כאלו ניתן למכור? במדינת ישראל למשל אוכלוסיה של 6 מ' איש רפואה מתקדמת מאוד, ואף בית חולים בארץ לא מחזיק כזו מערכת. הטכנולוגיה אולי טובה מאוד אבל בשורה התחתונה ככל שיעברו השנים יהיה זול יותר לייצר מערכות כאלו , תהיה תחרות גדולה יותר- אולי יהיה להם מזל ובשנה הקרובה ירכשו אותם, אחרת עוד 2-3 רבעונים של הפסדים שווי החברה ייחתך בחצי. עוד שנה המניה ב 10 ש"ח.
  סגור
 • עליה שורט (ל"ת)
  אז תעשה 25/06/2013 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אבל במגדל לא נתנו לי
  רציתי 25/06/2013 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 3
  החבר בורסה שלי במגדל , לא נתנו לעשות השאלה. האמת מזל כי בינתיים היא רק ממשיכה לעלות. אבל אין לי ספק שעד סוף השנה, אחרי שתפרסם שוב דוחות עם הפסד, בנאסד"ק יבינו איזה חתול בשק מכרו להם והנייר ייחתך לכיוון 20-15 ש"ח( 10$)
  סגור
 • 1.
  תותחים כל הכבוד
  דוד 25/06/2013 16:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  חבל שלא נשארתי במניה הזאת
  סגור