מניית היום: זינקה 20% בעקבות סימנים חיוביים בפיתוח תרופה

פרוקוגניה טסה לאחר שדיווחה על תוצאות מעבדה חיוביות ראשוניות בפיתוח תאים לתרופת ה-Humira במסגרת שת"פ עם ענקית התרופות אבוט
 |  (7)
מחקר
מניית חברת הביומד סולגרין -1.19% סולגרין 1,078 -1.19% סולגרין בסיס:1,091 פתיחה:1,091 גבוה:1,110 נמוך:1,066 תמורה:57,454 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: זינקה 20% במחזור מסחר גדול של 1.7 מיליון שקלים, זאת ביחס למחזור יומי של 60 אלף שקל בלבד. החברה דיווחה היום (ה') על תוצאות מעבדה ראשוניות בפיתוח תאים שמייצרים גרסה גנרית לתרופה Humira של ענקית התרופות אבוט (סימול: ABT).

תרופת ה-Humira מיוצרת על ידי חברת התרופות אבוט והיקף מכירותיה ב-2011 הסתכם ב-7.9 מיליארד דולר. התרופה שייכת לקבוצת התרופות anti-TNF שמקטינה תהליכים דלקתיים. ה-Humira מיועדת לטיפול בשש מחלות כולל דלקת פרקים שגרונית ומחלות המעי הדלקתיות קרוהן וקוליטיס. הפטנט שמגן על התרופה צפוי לפוג ב-2016 ועל פי הערכותיה של פרוקוגניה, גרסאות ביוגנריות לתרופה צפויות לתפוס נתח של 27% מהשוקלתרופה ב-2028.

על פי התוצאות הראשוניות, החברה ושותפתה הנורבגית UTR פיתחו תאים שמבטאים לכאורה את חלבון ה-Humira בפוטנציאל ביטוי גבוה. בהתאם לתוצאות הראשוניות, עולה שהחלבון שמיוצר בתאים אלה הוא בעל מאפיינים דומים לחלבון המקורי. הטכנולוגיה שפיתחה פרוקוגניה מצויה בבסיס הליך הפיתוח של התאים ונמצאת במרכזו של שיתוף הפעולה עם החברה הנורבגית, שפיתחה טכנולוגיה ייחודית שמיועדת להגביר את הייצור של החלבונים המשובטים.

פרוקוגניה מדגישה שמדובר בשלב ראשוני בתהליך הפיתוח ובכוונתה להמשיך בפיתוח התאים ולערוך ניסויי מעבדה נוספים בחודשים הקרובים לבחינת מאפייני החלבון והפוטנציאל המסחרי שלו. החברה מסרה כי היא רואה בתוצאות אלו תוצאות מהותיות המחייבות דיווח משום שהן מהוות היתכנות ראשונית ליישום הטכנולוגיה שפיתחה במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת UTR ובשל פוטנציאל השוק של תרופת ה-Humira.

פרוקוגניה עוסקת במחקר ופיתוח של טכנולוגיות ומוצרי אבחון להאצת הפיתוח של תרופות ממקור ביולוגי באמצעות ניתוח המבנה של הסוכרים על גבי החלבון התרופתי הנבדק.

נכון לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2012, לחברה קופת מזומנים דלילה של 6.5 מיליון שקלים בלבד, זאת כאשר החברה ממשיכה לשרוף סך של 5 מיליון שקלים בממוצע ברבעון. משכך, לא מן הנמנע כי החברה תצא להנפקה בקרוב כדי לגייס מזומנים שיאפשרו לה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה לקראת שנת 2013. טרם המסחר הבוקר, החברה נסחרת בשווי שוק של 13 מיליון שקל, זאת לאחר שרשמה שלילית של 20% ב-12 החודשים האחרונים.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  לא רק פרוקוגניה-פתח שורט אדיר דרך אנשיו(לא בעלי עניין)
  התרגיל של סולטן 09/02/2013 00:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולכן לא חלה חובת דיווח לבורסה של אנשיו-ולכן מאחורי הקלעים נעשו אחת התרמיות הגדולות של שוק ההון הישראלי בשנים האחרונות-צחי סולטן ואנשיו הפילו את מודיעין לאחר איחוד ההון האחרון משער 110 לעבר שער 25-הרוויח הרבה מאוד כסף במרמה תוך מידע פנים וכל הכסף שצברו הלוא הוא הכסף של משקיעי מודיעין יה"ש שהם הפסידו את כל הדרך מ-110 ל-25 שימש להתכסות לפני הנפקת מודיעין שם גייסו 56 מיליון ש"ח. הרי אף מוסדי ואף אחד לא היה מוכן לראות את פרצופו של צחי סולטן-ולכן האופציה היחידה של האיש הייתה לגנוב את כספם של מחזיקי השותף הכללי של מודיעין-לרסק בעקבות זאת את היה"ש ולהחזיר את הכסף הגנוב דרך ההנפקה-האיש הזה ריך להיכנס לכלא ל-12 שנה לפחות ע"פ החוק! ביז בבקשה עלו תגובה זו שכולם ייראו ויפנימו.
  סגור
 • 4.
  תיכנסו כולם, תבדקו את דבריי ואולי תנו תלונה באתר ני"ע
  פוסט חובה 09/02/2013 00:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנסו לאתר של הרשות לניירות ערך-ביוני 2012 במהך אסיפה של מודיעין יה"ש צחי סולטן כאמור היה באסיפה וסידר לעצמו "אליבי" ואסביר-אותו הים פרוקוגניה טסה בתוך יומי 96% במחזור עצום של 9 מיליון ש"ח-צחי סולטן לכאורה דרך אנשיו הריצו את המנייה(פרוקוגניה) עשו רווחים של 6.5 מיליון ש"ח(לאחר בדיקה שערכתי) ולאחר מכן הפילו חזק את המניה בימים הבאים-בקיצור עשו סיבוב כפול של 96% לונג במחזור כמו שווי החברה אז(10 מיליון ש"ח) ולאחר מכן שסולטן דרך אנשיו הפילו את פרוקוגניה הם הרוויחו על פוזיציית שורט. אנשים הפסידו שם ים כסף-צחי סולטן גנב את הכסף מאנשים-אין ביטוי אחרויותר נכון לתאר את מעשיו של צחי סולטן, איש שמאוד הערכתי בעבר, אב אז פרצופו האמיתי של הנוכל התגלה. כולם להתלונן באתר רשות ני"ע
  סגור
 • 3.
  להתרחק כמו מאש! סולטן הריץ היום 20% ופתח פוזיציית שורט
  החכם 08/02/2013 05:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מתערב איתכם שהנייר תוך שבועיים בערך 20 אג'-זה מה שסולטן עשה במודיעין ועכשיו גם בפרוקוגניה-קנה את החברה במטרה אחת-לעשוק את המשקיעים שנכנסו למניה שלו. פרוקוגניה היא כלום ושום דבר-מניה ריקה תוכן. שמרו על כספכם.
  סגור
 • 2.
  סקטור שוחט ונשחט
  ביומד 07/02/2013 15:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלוש שנים הסקטור הזה נשחט ,כל החברות הללו בלוף אחד גדול אין שם כלום ,באמת קזינו יום עולות חזק,ואחר כך רק למטה ללא מעצורים כתבה מוטעת כל המניות של הביו היו בשערים גבוהים מאד נשחטו מאות אחוזים ללא שום רחמים מנהלי חברות האלה נוכלים עם סגנון משלמים הון לכל מני ד''ר למינהם על חשבון הציבור הפתי להתרחק מהם כמו מאש לא לגעת לא סיבוב ולא חצי סיבוב
  סגור
 • 1.
  לא להשקיע בפרוקוגניה
  נפגע בפרוקוגניה 07/02/2013 14:42
  הגב לתגובה זו
  9 0
  פרוקוגניה היא חברה מסוכנת עם קצב שריפת מזומנים גבוה שמדללת את המשקיעים באחוזים מטורפים לפחות פעמים בשנה חברה שפועלת לא בתום לב שמנפיקה אופציות שמהר מאוד הופכות ללא רלונטיות בגלל כל הדילולים (ראו מקרה אופציה 4) לצערי הרב הרב נכוותי מהחברה הזאת יותר מפעם אחת גם באופציה 4 ,אם צחי סולטן רוצה לשקם את האמון של המשקיעים בו הוא צריך לשנות את התנאים של אופציה 4 ובאמצעותה לגיס כסף שיספיק לפרוקוגניה לשנים הקרובות וימנע דילולים נוספים מהמשקיעים עד שהחברה תוכיח את עצמה אבל לצערי מהיכרותי את סולטן והנהלת החברה זה לא הולך לקרות.
  סגור
 • סבלנות
  דנאל 07/02/2013 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 3
  אין לך סבלנות זה כבר 3 שנים שיש לי המניה וכל פעם אני מישתתף בהנפקה אבל אני לא מפסיד הרבה ביחס הפוטנסיאל הדיר
  סגור
 • אתה צוחק.... הכל פה הימורים. כנס...
  אסי 07/02/2013 14:59
  הגב לתגובה זו
  5 1
  כמו כל מניה , יש ספקולציות לפה ולשם ושום דבר לא בטוח, חברה שמגלה גז נופלת ב 30% . זה בורסה לעולם לא תדע את הכוחות הפועלים כי אתה לא מבפנים. אני עצמי עשיתי סיבובים נאים על המניה. אחלה חברה לסיבובים - לא לטווח הארוך!!!! לא לבעלי לב חלש
  סגור