מנכ"ל אינסוליין שטסה 600% ועוברת כעת מימוש חריף: "אנחנו לקראת מכירות והפוטנציאל גדול" - מה אומרים בשוק?

בשיחה עם Bizportal מתייחס מנכ"ל אינסוליין רון נגר לשלב בו נמצאת החברה ולפוטנציאל. ומה אומר כעת שמוליק קשת מכלל פיננסים?
 |  (27)
ביומד
מניות הביומד בבורסה בת"א חזרו לרתוח בחודשים האחרונים, אך יש מניה אחת שבהחלט בולטת מעל האחרות וזו מניית ערך פיננסים -0.19% ערך פיננסים 3,177 -0.19% ערך פיננסים בסיס:3,183 פתיחה:3,183 גבוה:3,270 נמוך:3,005 תמורה:306,108 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שאמנם מתממשת בשבועות האחרונים (ירידה של 25%) אבל בהסתכלות של 3 חודשים אחורה או 12 חודשים אחורה - היא ראשונה מבין כל מניות הביומד. מאז אוקטובר האחרון ועד השיא שנרשם לפני מספר ימים השלימה המניה זינוק מטאורי של 600%. כיום, לאחר מספר ימי ירידות היא נסחרת לפי שווי של 270 מיליון שקל.

האם הסוס של המניה נגמר או שמדובר בתיקון לפני גל העליות הבא? Bizportal שוחח עם מנכ"ל החברה רון נגר אשר דיבר על פוטנציאל השוק של החברה, בעיקר בגרמניה, וגם עם מנהל תחום המניות בכלל פיננסים, שמוליק קשת, אשר מספק את הזווית שלו ביחס לחברה ולמניה.

אינסוליין שהונפקה בבורסה בשנת 2011 פועלת בתחום הסכרת ומפתחת מכשיר לזירוז ספיגת האינסולין בדם אצל החולים. חברת אינסוליין נמצאת היום בצומת דרכים חשוב מבחינתה. בחודש הבא צפויה להתקבל החלטת מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) בעניינה ולתוצאות אלו עשויות להיות השפעה על המניה.

רקע

אינסוליין מפתחת את אינסופד, שהוא מכשיר הדגל של החברה המיועד לזירוז ספיגת האינסולין שמוזרק לשכבה התת-עורית באמצעות הגברת זרימת הדם המקומית באזור ההזרקה והגדלה מקומית של קצב העברת החומרים דרך נימי הדם. בנוסף, לאינסוליין יש מוצר נוסף בשם אינסופץ' שמוצמד למשאבת אינסולין והשימוש בה נפוץ בצפון אמריקה, כאשר החברה הגישה בקשה באוקטובר לאישור ה-FDA. ברמות השיא נסחרה אינסוליין בשווי שוק של כ-320 מיליון שקל, כאשר בין המשקיעים הבולטים בחברת הביומד ניתן למנות את קרן פונטיפקס, שמחזיקה בחברה בשיעור של 12.2%.

הדהירה של אינסוליין החלה בסוף חודש ספטמבר, טרם פירסום תוצאות הביניים חיוביות לניסוי שמקיימת אינסוליין בשיתוף עם קופת החולים הגרמנית Barmer ביחס לאינסופד, שקיבל זה מכבר אישור שיווק אירופי (CE). תוצאות הניסוי הביאו לירידה של 30.3% בצריכת האינסולין והושגה גם ירידה של 49% במספרם של מקרי ההיפוגליקמיה (צניחה ברמת הסוכר בדם).

נציין כי האישור שניתן ע"י Barmer לשיפוי ביטוחי מותנה הוא לפי מחיר של 49.9 אירו למארז של 30 רכיבים מתכלים, מה שמשקף מחיר של 1.66 אירו למטופל, גבוה משמעותית מההערכות של החברה לסכום של 1.1-1.3 אירו ליום למטופל. נציין כי לסכומי השיפוי צפויה להיות השפעה רבה על פוטנציאל התוצאות העסקיות של החברה, שכן הרכיבים המתכלים הם מנוע הצמיחה העיקרי של אינסוליין. השוק הגרמני מהווה שוק מפתח מבחינת החברה עם 1.3 מיליון חולי סוכרת ופוטנציאל שוק של מעל חצי מיליארד אירו בשנה.

נזכיר כי חברת הביומד פעלה בדרך שונה מזו שפועלות בד"כ חברות מכשור רפואי ופיתוח תרופות מקבילות, כאשר את פרוטוקול הניסוי היא בנתה בשיתוף עם Barmer, כך שהיה ומתקבלות תוצאות חיוביות בניסוי הסופי הדרך לשיפוי ביטוחי למכשיר בגרמניה מתקצרת באופן משמעותי. ע"פ המתווה שסוכם בין החברות, Barmer התחייבה לשפות את המוצר אם יוכח כי מעבר לשיפור בקצב העברת האינסולין לחולים תצליח אינסוליין להוכיח גם הורדה בצריכת האינסולין שתוביל לחיסכון כספי מיידי לקופת החולים.

מנכ"ל אינסוליין: "פוטנציאל שוק אדיר של מיליארד וחצי דולר בארה"ב"

Bizportal שוחח עם מנכ"ל אינסוליין, רון נגר, באשר להתפתחויות החיוביות בחברת הביומד וכן לאתגרים הרבים הצפויים בפניה.

כיצד אתה מסביר את הזינוק האדיר במחיר מניית החברה, מהלך אדיר של 440% מחודש אוקטובר?

"היו לנו הודעות מאוד משמעותיות שיצאו במהלך התקופה הזו. אנו קרובים מאוד לתחילת מכירות מוצר האינסופד בגרמניה, זאת לאור תוצאות הביניים החיוביות שהתקבלו בניסוי לשיפוי ביטוחי בשיתוף עם Barmer. אינסוליין מציעה לשוק מוצר שמשדרג את התרופות הקיימות, כאשר המודל שלנו למעשה נהנה משתי העולמות - הסיכון הוא רגולטורי ככל חברת מכשור רפואי בעוד הפוטנציאל הוא של חברת תרופות, זאת לאור הרכיבים המתכלים שהחולים נדרשים להחליף מדי יום. בעולם יש 11 מיליון חולי סוכרת, מתוכם 1.3 מיליון חולים בגרמניה ו-5 מיליון חולים בארה"ב, משמע קיים פוטנציאל שוק אדיר לחברה."

מהו להערכתך פוטנציאל השוק של מכשיר האינסופץ' (מכשיר מבוסס משאבות) בארה"ב?

"מדובר בפוטנציאל שוק של מיליארד וחצי דולר, מתוכם 800 מיליון דולר לשוק המשאבות ו-700 מיליון דולר לשוק הרכיבים המתכלים. הגשנו את הבקשה למינהל התרופות והמזון האמריקני (ה-FDA) בחודש אוקטובר האחרון במסלול הארוך יותר, שכן לא קיים מוצר מקביל לאינסופץ' בשוק. התייחסות ה-FDA צפויה להתקבל לקראת חודש מרץ, והיה וזה יאשר את הבקשה, נוכל להגיש בקשה נוספת במסגרת המסלול המקוצר שצפוי לפתוח לנו לנו שוק נוסף עם 5 מיליון חולי סוכרת".

מתי להערכתך אינסוליין צפויה להתחיל במכירות ראשונות של האינסופד?

"מכירות ראשוניות של האינסופד צפויות להתחיל לקראת סוף הרבעון השני של 2013, אז אנו צפויים לקבל את השיפוי הביטוחי מ-Barmer. אני מבקש להדגיש כי אנו יכולים למכור את המוצר כבר היום, אך אנו מעדיפים להגיע לנתח שוק משמעותי בשוק התרופות והמכשירים המיועדים לחולי סוכרת בגרמניה".

במהלך השנים האחרונות חזינו בנסיקות במניות חברות מכשור רפואי וחברות ביומד אחרות, שמחיר המניה שלהן נסק אך בהמשך נחלו מפלה ולא התקדמו לשלב המסחור. האם המקרה של אינסוליין יהיה שונה?

"אני סבור שיש לבחון כל מקרה לגופו וצריך להבין את השונה באינסוליין לעומת חברות ביומד מקבילות אחרות. אינסוליין צפויה לקבל שיפוי ביטוחי מהמבטח הגדול בגרמניה- מדובר בפוטנציאל של יותר מחצי מיליארד אירו. מדובר בכסף על הרצפה שאתה יכול לאסוף ולהגיע ללקוחות באמצעות שיתוף פעולה עם חברות תרופות גדולות ע"י מכירת הרכיבים המתכלים והמכשירים".

האם לאינסוליין יש מספיק מזומנים בקופה כדי לצלוח את השלבים הקריטיים בהתפתחותה, והאם היא נערכת לקראת הנפקה?

"יש לנו תשקיף מדף פתוח. נכון לרבעון השלישי של 2012, יש לנו 700 אלף דולר בקופה. בנוסף, יש לנו כתבי אופציה שפוקעים בחודש מרץ ונסחרים עמוק בתוך הכסף ויזרימו לחברה 5 מיליון שקל. אציין כי במקרה ונגיע לשיתוף פעולה עם חברות תרופות מובילות, נהוג לקבל מקדמה מסוימת ואנו צפויים לקבל אותה בשיעור מסוים. להערכתי, הכסף בקופה צפוי להספיק לתקופת הביניים עד לקבלת ההחלטה המהותית לקבל השיפוי הביטוחי או הההסכם לשת"פ עם חברות התרופות המובילות".

האם להערכתך אינסוליין ערוכה לאספקת מכשירים ורכיבים מתכלים וצפויה לעמוד בביקושים הגוברים בשוק חולי הסוכרת הגרמני?

"אנחנו עובדים עם חברות גדולות שיכולות לייצר את המכשיר בכמויות גדולות ובאיכות טובה. המפתח להצלחת החברה הוא בסיום מוצלח של השיפוי הביטוחי עם Barmer בשילוב עם הבטחת יכולת הייצור של המכשירים והריכיבים המתכלים בכמויות גדולות ובאיכות טובה. אם נשיג את שני אלה נוכל למצוא מפיצים שישמחו לשתף איתנו פעולה".

שמוליק קשת: "פוטנציאל אדיר בשווקים הגלובליים"

ראש תחום מניות בבית ההשקעות כלל פיננסים, שמוליק קשת , שבחר באינסוליין כאחת מהמניות המבטיחות לשנת 2013 התייחס לנסיקה במניה: "לאינסוליין פוטנציאל עצום מבחינתי. מה שמצית את דימיון המשקיעים הוא הפוטנציאל העתידי בשוק הגרמני, כאשר ההערכה השמרנית של החברה היא לתפיסה של 10% בלבד מהשוק הגרמני".

קשת ציין כי "הקירבה לכסף היא המשמעותית במקרה הזה. בניגוד לחברות מכשור רפואי אחרות, כאן מדובר במשהו שצפוי לקרות כבר בשנה הקרובה. מדובר בשוק שבוי- ברגע שיש שיפוי אפשר להעריך בוודאות גבוהה בפני מה אתה עומד וכיצד ניתן לממש את זה. אינסוליין לא צריכה לכתת רגליים ולרוץ ממקום למקום והמכירות והכסף מהן מובטח באמצעות השיפוי הביטוחי. חברות הביטוח צפויות להעדיף את המוצר כי הוא טוב וחוסך להן כסף, והן יעדיפו לתת שיפוי- כאשר כל הפרמטרים יכולים להביא להצלחה. כולם צפויים להרוויח מהמוצר- גם אינסוליין, גם חברות הביטוח וגם החולים עצמם".

עוד הוסיף קשת כי " Barmer היא קופת חולים גדולה ומשמעותית בגרמניה, כך שכל קופות החולים האחרות בגרמניה צפויות להתיישר סביב רמות המחירים שנקבעו על ידה. תוצאות ניסוי הביניים הסתיימו בהצלחה רבה, וקיים סיכוי אפסי כי תוצאות הניסוי הסופיות יפתיעו לרעה, שכן היעילות של האינסופד סה"כ מאוד גבוהה ומעל לרף הנדרש".

לסיום קשת נותן זרקור למנוע צמיחה עתידי נוסף של אינסוליין: "המשקיעים נוטים לדבר על פוטנציאל החברה בשוק הגרמני, אך מתעלמים מהפוטנציאל הגלום במדינות אחרות, שכן אין שום סיבה שהמכשיר של אינסוליין לא ייכנס לארה"ב ולשווקים גלובליים אחרים. מחלת הסוכרת לצערי הינה מחלה נפוצה מאוד וחולי סוכרת רבים צפויים להשתמש במוצר של אינסוליין, זאת היה ויקבל את אישור הרשויות הרגולטוריות המתאימות".
תגובות לכתבה(27):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 19.
  אינסוליין סיפור מעניין-
  רן 09/03/2013 23:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנכ"ל אינסוליין רגע לפני התוצאות המכריעות:"הפוטנציאל הנו 70 מיליון יורו מכירות ב2014" http://www.israelbursa.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94/?ThisPageID=1886
  סגור
 • 18.
  לקראת מכירות .. הכוונה שהבעלי ענין מתכוונים למכור? (ל"ת)
  לקראת איזה מכירות בד 12/02/2013 17:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  אינסוליין = ישראמקו בהצלחה לפחות בשביל להקל על החולים (ל"ת)
  דר 06/02/2013 16:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 16.
  מכרו במהירות וקנו פרוטליקס
  אברהם 05/02/2013 23:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נכבדי אנשים מכרו וקנו לסיבוב פרוטליקס, מחר ימכרו ויקנו חזרה, תודה אברהם
  סגור
 • 15.
  אינסולין - הריצו את המנייה היום - דרושה חקירה
  המשקיע 05/02/2013 16:26
  הגב לתגובה זו
  15 14
  המניה פתחה את היום ב 5- . איך שהכתבה התפרסמה המנייה זינקה ל 10+.ב 15:50 החלה נפילה פתאומית עד 1% תוך 2 דקות בלבד. קרי, משהו ידע שהכתבה תצא , דחף לפתיחה שלילית וידע מתי להתחיל למכור לאחר שהבין שלא תעלה עוד היום. נמאס מהבורסה הקיקיונית הזאת שמשקיעים תמימים מפסידים כספים עקב שחקנים ויודעי מידע פנים. שמשהו בבורסה יחל לבדוק את התופעות הללו אחרת לא ישארו להם משקיעים !
  סגור
 • זה מה שמטריד אותך?
  אורי 06/02/2013 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 3
  לא מטריד אותך שאתה משקיע בחברה שאומריים בה "יש 11 מיליון חולי סכרת - יש לנו פוטנציאל אדיר!!!" טוב שהוא לא יוצא למסיבה, אני לא היתי מתפלא אם הוא היה מפיץ של המחלה לו זה היה ניתן
  סגור
 • היום קניתי כמו גדולה ב280 -290
  MANO1963 05/02/2013 17:56
  הגב לתגובה זו
  16 3
  אף אחד לא הריץ את המניה ולא בטיח אני עומד עם עוד פקודות קניה ברמות נמוכות יותר הלוואי שיתפסו פשוט מאוד הופיע מוכר גדול מאוד בסיום למבינים הרצה כלפי מעלה מתבצעת בנפח נמוך ואחר זה מכירה בנפח גדול היום ראינו עליהות בנפח של 4 מליון מניות וירידות בנפח של 2 מליון מניות ז"א איסוף ולפני שאתם כותבים שטויות מציע לכם ללמוד על מסחר והשקעעות
  סגור
 • נבלות וחלאות כל מי שעשה יד אחת בסיבוב האכזרי הזה (ל"ת)
  אודי 05/02/2013 17:10
  הגב לתגובה זו
  4 14
  סגור
 • מסכים איתך.. מחזורים נמוכים--> זהירות יתר!!
  סוחר27 05/02/2013 17:26
  הגב לתגובה זו
  1 14
  אולי זה סוחר אחד ואולי 2 או 3, יכול להיות שהיו מתואמים ויכול להיות שלא, מה שבטוח, שזה היה מכוון וידוע מראש, קנו בבוקר נמוך, הם ציפו להודעה, חיכו עד סוף המסחר ומכרו ברווח ענק. שאפו, הצלחתם לעשות לנו בית ספר.
  סגור
 • 14.
  אינסוליין-עשו לנו קורס מזורז בתורת המסחר התוך-יומי.. (ל"ת)
  סוחר27 05/02/2013 16:17
  הגב לתגובה זו
  6 6
  סגור
 • 13.
  שווי מצחיק.תרוויח בשנה את השווי שלה. (ל"ת)
  אפי 05/02/2013 14:48
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 12.
  חברה מדהימה עם מוצר מבוקש אחלה כתבה. תודה רבה (ל"ת)
  nimi 05/02/2013 14:13
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 11.
  מיחזור כתבות וידיעות עובד על אנשים יופי (ל"ת)
  מושקע שמח 05/02/2013 12:30
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • 10.
  אנסוליין
  זיו 05/02/2013 12:23
  הגב לתגובה זו
  8 2
  אתמול חיזקתי היום נהנה שער 10000בדרך
  סגור
 • 9.
  רק בבילון תעשה הנפקה בגדול, כניסה כדאית (ל"ת)
  אנונימי 05/02/2013 12:16
  הגב לתגובה זו
  3 5
  סגור
 • 8.
  זוכרים התביעה נגד מל,,,,,, ? - משקיעים - זהירות , (ל"ת)
  איש שם 05/02/2013 12:02
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • טען עוד
 • 7.
  הסיכויים לאקזיט דווקא מאוד גבוהים - תקרא מר צביקה
  אז ככה 05/02/2013 11:57
  הגב לתגובה זו
  10 1
  יש לחברה מוצר ביד שהולך לשנות את צריכת האינסולין שזה חתיכת שוק עולמי, אתה לא חושב שחברת תרופות גדולה תרצה לקנות אותם?? אז איש עסקים אתה לא. הנפקה? הבן אדם אמר לך כרגע שלא תהיה בזמן הקרוב שער 400 היום, מחר, מחרתיים... הנייר במחיר ריצפה, לאנשים פשוט אין מושג
  סגור
 • 6.
  מחכה לה ב10אגורה (ל"ת)
  bhru 05/02/2013 11:54
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • עדיף שתחכה למלחמת עולם שלישית יש יותר סיכוי,,,, (ל"ת)
  MANO1963 05/02/2013 14:08
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 5.
  מישהו מנסה להריץ? הם ינפיקו ותהיה צלילה, לא? (ל"ת)
  מה 05/02/2013 11:53
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • 4.
  בלוף הנפקה בדרך
  צביקה 05/02/2013 11:33
  הגב לתגובה זו
  4 5
  זהירות המחיר בשמיים וסיכוים לאקזיט נמוכים
  סגור
 • צביקה בתוך שבוע שבועיים תצא הודעה מאוד מהותית
  אנונימי 05/02/2013 14:09
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ואז תאלץ לנסות למחוק את התגובה הטיפשית שלך
  סגור
 • פחחח עוד אחד שפיספס את הרכבת ואוכל את עצמו (ל"ת)
  כ 05/02/2013 11:50
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור
 • 3.
  לא רוצה להפריע......אבל בבילון מתקרבת להנפקה
  לאט לאט 05/02/2013 11:18
  הגב לתגובה זו
  2 4
  עונת העליות החלה.... עכשיו לאחר שכל השחקנים מתחילים לצאת והחלשים מכרו זה הזמן לאסוף.... ולחכות לשורט סקוויז ולהנפקה
  סגור
 • פחח בבלטבילון-מי שרוצה למחוק את כספו-שישמע לך (ל"ת)
  איזה מודל יש שם בכלל 05/02/2013 11:52
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 2.
  פוטנציאל שוק אדיר ביחס לשווי השוק הנוכחי . (ל"ת)
  ביו 05/02/2013 11:10
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 1.
  פלוריסטיים הדבר החם של 2013 (ל"ת)
  בנטוב 05/02/2013 11:05
  הגב לתגובה זו
  5 8
  סגור