המניות ימריאו? צפו ברשימת האירועים הגדולים בביומד השנה - לגזור ולשמור

חלק א'. ד"ר גל אופיר מ-Bioassociate סוקר עבור Bizportal את האירועים הגדולים שצפויים השנה בענף הביומד
 |  (26)
ביומד 2013, צילום: Getty images Israel
שנת 2012 הביאה איתה, באופן טבעי לתחום הביומד, עליות ומורדות. תרופות ומכשירים רפואיים קיבלו אישורי שיווק בארה"ב ואירופה, ואחרים צלחו ניסויים קליניים מתקדמים. במקביל, ראינו גם כשלונות בפיתוח ובהחדרת מוצרים לשוק. בסופה של שנה, השורה התחתונה הייתה חיובית - מדד הביומד הראה של כ-10%, לעומת כ-7.2% של ת"א 100.

עם זאת, הבשלות והתבגרות התעשייה המקומית מתבטאות בכך שההצלחות והכישלונות האלו הופכים להיות גדולים יותר: לא כישלון או הצלחה בניסויים קליניים שלב 1 או 2 - אלא שלב 3, או מול וועדות רגולטוריות לאישורי שיווק. הצלחה משמעותית בשלבי פיתוח או רגולציה מתקדמים יכולה להתבטא בעשרות ומאות מיליוני דולרים. אך כשלונות עלולים להסתיים בסגירת חברות.

למרות תהליך ההבשלה, מה שלא קיבלנו במינון מספק מחברות הביומד בארץ - הם הסכמי מסחור משמעותיים, שבימים אלו מהווים את הדלק שמזין את התעשייה הפרמצבטית העולמית.

בכתבה זו נסקור את הארועים המרכזיים הצפויים בקרב חברות הביומד הציבוריות בישראל ל-2013. בחלק הראשון של הסקירה נתמקד במספר מצומצם של חברות אשר צפויות לייצר מספר גדול של חדשות ואירועים במהלך שנת 2013, ונעשה סדר בצנרת הפיתוח שלהן.

בחלק השני, שיתפרסם בהמשך, נסקור את החברות להן ארועים ממוקדים יותר, הנעים סביב מוצר אחד או שניים. תאריכי היעד המוזכרים הינם הערכה בלבד, אשר יכולה להיות נתונה לשינויים המושפעים ממגוון פרמטרים.

1. ביוליין -0.07% ביוליין 135.5 -0.07% ביוליין בסיס:135.6 פתיחה:135.6 גבוה:137.5 נמוך:135.5 תמורה:15,506 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
שנת 2012 היתה שנה של התחלות בחברה. היא הכניסה מספר פרוייקטים חדשים לצנרת הפיתוח, ביניהם המולקולה הראשונה של ביוליין בשלב הקליני המכוונת לתחום הטיפולים בסרטן (BL-8040) - תחום המוביל זה שנים מבחינת תרופות חדשות ועסקאות מסחור. בנוסף, שתי תוכניות הפיתוח המובילות של ביוליין, BL-1020ו-BL-1040, החלו ניסויים קליניים מתקדמים. עם זאת, עושה רושם שמשקיעי החברה לא מחפשים התחלות חדשות, אלא הצלחות בניסויים והכנסות מהסכמי מסחור - דבר אשר גרם למניית החברה לאבד קרוב ל-13% מערכה במהלך 2012 במסחר תנודתי ביותר.

שנת 2013 מסתמנת כשנה רבת חשיבות לביוליין, עם מספר גדול של תוכניות קליניות המגיעות להבשלה ולנקודות מפתח בשלב הפיתוח שלהן:

- BL-1020 : מהתרופות הבודדות בעולם הנמצאות בשלבים קליניים מאוחרים לטיפול בהשפעות הקוגניטיביות במחלת הסכיזופרניה. התרופה נבחנת מזה שנה בניסוי קליני שלב 2/3, בסוף הרבעון הראשון של 2013 צפויות להתפרסם תוצאות ביניים מהניסוי. הסיפור סביב אותן תוצאות שונה מזה המוכר לרובכם: מטרתן היא לבחון את רמת המובהקות הסטטיסטית בין שתי קבוצות הניסוי (BL-1020 מול ריספרידון - תרופה קיימת לטיפול בסכיזופרניה) לאחר סיום הטיפול בכמחצית ממספר החולים אשר תוכנן מלכתחילה.

התוצאה שתתקבל תאפשר להעריך את מספר החולים הנוספים הדרושים לצורך הגעה למובהקות סטטיסטית בין הקבוצות בניסוי.בצורה זו יתאפשר לחברה להעריך האם היא קרובה לתוצאה הרצויה והניסוי יכול להיות קצר משמעותית מהצפוי, או שידרש ממנה לגייס עוד מספר גדול של חולים על מנת להראות את עדיפותה של BL-1020 על התרופה המתחרה - כך או כך, ניסוי זה צפוי להסתיים עד סוף 2013, אך אנו מעריכים שתוצאות ביניים טובות יגרמו עניין רב בקרב שותפות אסטרטגיות פוטנציאליות, אשר כבר עכשיו עוקבות אחר פיתוח התרופה מקרוב.

- BL-7040 : טיפול במחלות מעי דלקתיות. זהו הניסוי הקליני הראשון הנערך בתרופה זו בקרב חולי קוליטיס קיבי. תוצאות חיוביות בו יעודדו את החברה להאיץ את הפיתוח קליני של פרוייקט זה וימשכו תשומת לב משותפות פוטנציאליות. ביוליין צפויה לפרסם לקראת סוף הרבעון הראשון של 2013 את התוצאות מניסוי קליני שלב 2a.

- BL-8020 : בתחילת 2012 - שיא הבאז העולמי סביב הטיפולים האוראליים לצהבת C - פרסמה ביוליין על חתימת הסכם רישוי עם חברת Genoscience הצרפתית עבור התרופה. מניית החברה הגיבה בקפיצה היסטרית של כ-75% עם פרסום ההסכם. כשנה לאחר החתימה, ביוליין כבר מוכנה לתחילת הפיתוח הקליני של תרופה זו, וניסוי קליני שלב 1/2a צפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2013.

- BL-8040 : מולקולה זו נכנסה לצנרת הפיתוח של ביוליין לאחר ניסוי קליני בו הוכחה בטיחותה, כמו גם יעילות ראשונית. בניסוי הקליני הקרוב צפוי להתחיל במחצית הראשונה של 2013, בו תבחן ביוליין את יעילות התרופה כטיפול לסרטן דם מסוגAcute myeloid leukemia.

- BL-5010 : לאחר תקופת שקט בגיזרת BL-5010, במהלכה פיתחה ביוליין את האפליקטור של המוצר המיועד לטיפול בנגעי עור טרום-סרטניים, החברה מוכנה לביצוע ניסוי פיבוטלי לקראת רישום המוצר כמכשור רפואי באירופה. ניסוי זה צפוי להתחיל במהלך השנה הקרובה, וצפוי לעזור לחברה לקדם שיתופי פעולה מסחריים לשיווקו.

הניסויים הקליניים של שלושת המוצרים האחרונים צפויים להסתיים רק ב-2014, אולם אם ביוליין ימשיכו את מגמת פרסום תוצאות הביניים, אלו צפויות להתפרסם כבר במהלך 2013.

2. רדהיל +1.49% רדהיל 272.5 +1.49% רדהיל בסיס:268.5 פתיחה:272 גבוה:273.6 נמוך:272 תמורה:47,810 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
חברה צעירה, הן מבחינת שנת היווסדה והן כחברה ציבורית. אולם אסטרטגיית הפעילות של החברה הביאה לכך שמספר תוכניות פיתוח שלה כבר נמצאות בשלבים מתקדמים ביותר. במהלך 2012 ההודעות מרדהיל התרכזו בעיקר סביב התקדמות המוצרים שלה בתהליך הפיתוח הקליני. ההצלחות באותם ניסויים, במיוחד של RHB-102 ו-RHB-103, גררו עליות יפות של מניית רדהיל, אשר עלתה במהלך 2012 בקרוב ל-60%.

ב-2013, במקביל להמשך פיתוח קליני של מספר תוכניות, תעמוד אסטרטגיית החברה למבחן משמעותי ראשון בדמות הצלחה במסחור מוצרי החברה לאחר קבלת אישורי שיווק מה-FDA. מאחר ושני המוצרים המובילים של רדהיל הינם שיפורים לתרופות קיימות, וניסויי ה-bioequivalence אותם ביצעה החברה הסתיימו בהצלחה - ישנה הסתברות גבוהה לקבלת אישורי FDA עבור אותם מוצרים. כעת על הנהלת רדהיל להראות שהיא יודעת לייצר הסכמי מסחור טובים והכנסות ראויות.

- RHB-102 : גרסת שחרור מבוקר לתרופה Zofran (של GSK) למניעת בחילות והקאות כתוצאה מטיפולים אנטי-סרטניים. לאחר סיום מוצלח של הפיתוח הקליני, הודיעה רדהיל על כוונתה להגיש את המסמכים הדרושים (New Drug Application - NDA) ל-FDA למטרת קבלת אישור שיווק בארה"ב. כאמור, אנו מעריכים כי סיכויי קבלת האישור גבוהים, אולם בינתיים קשה לצפות את התזמון המדויק של תשובת ה-FDA.

- RHB-103 : בדומה ל-RHB-102, גם RHB-103, דפית מסיסה לטיפול במיגרנה, סיימה את תהליך הפיתוח ורדהיל צפויה להגיש NDA לתרופה זו ברבעון הראשון של 2013. מעניין יהיה לראות כיצד תצליח רדהיל למנף פיננסית את שתי תרופות אלו, אשר ההשקעה בפיתוחן עד כה היתה נמוכה יחסית, אך גם החידושים שהן מביאות לשוק קטנים.

- RHB-104 : קומבינציה של שלושה חומרים אנטיביוטיים מוכרים, המיועדת לטיפול בחולי קרוהן הסובלים מזיהום של חיידקי Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis. בעוד הקשר בין הזיהום ע"י החיידק למחלת קרוהן (מחלת מעיים דלקתית כרונית) עדיין לא ברור לגמרי לעולם הרפואה, עצם הזיהום עצמו, והעמידות של חיידק זה למגוון טיפולים אנטיביוטיים הינם בעיה בפני עצמה. רדהיל מתכננת שני ניסויים קליניים שלב 3 לתרופה, והראשון ביניהם צפוי להתחיל במחצית הראשונה של 2013.

במקביל לתרופה, מפתחת רדהיל בשיתוף חברת Quest, בדיקה דיאגנוסטית ייחודית לזיהוי חיידקי MAP, אשר תשמש את החברה לסינון חולים לניסויים הקליניים, ובהמשך גם בשימוש מסחרי במסגרת איבחון מלווה לטיפול (companion diagnostics).

- RHB-105 : עוד תרופת קומבינציה של רדהיל הנכנסת לשלבי פיתוח קליני מאוחרים, אשר מיועדת לטיפול בזיהום הנגרם ע"י החיידק Helicobacter pylori, המעורב במספר פתולוגיות של הקיבה, ביניהן אולקוס.

צפוי להתחיל ניסוי קליני שלב 2/3 צפוי להתחיל ברבעון הראשון 2013 בקרב חולים עם זיהום H. Pylori אשר הראה עמידות לטיפולים הקיימים. על מנת להגביר את החשיפה לשוק האמריקני, הודיעה רדהיל על כוונתה להירשם למסחר בנאסד"ק ולהנפיק תעודות ADR. בהתחשב בניסיונות קודמים של חברות ביומד ישראליות לבצע מהלך זה, יהיה קשה לצפות להצלחה גדולה במסחר בתעודות אלו, אך נקווה שרדהיל תשנה את הפרדיגמה.

3. כן פייט ביופרמה +8.83% כן פייט ביו 41.9 +8.83% כן פייט ביופרמה בסיס:38.5 פתיחה:41.6 גבוה:42.9 נמוך:40.7 תמורה:852,583 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
אחרי שפירסמה באוקטובר האחרון תוצאות ביניים חיוביות מהניסוי הקליני שלב 2/3 בתרופה CF-101 לטיפול בפסוריאזיס, נשארו לחברה מספר "חובות" מ-2012: תוצאות ביניים מניסוי קליני שלב 2b עם אותה המולקולה בחולי דלקת מפרקים טרם פורסמו וניתן להניח שיגיעו בקרוב - זו תהיה כנראה ההזדמנות האחרונה של CF-101 להראות יעילות בהתוויה זו, לאחר שני כשלונות קודמים.

בגזרת האופטלמולוגיה של CF-101, צפויות מכן פייט באמצעות חברת הבת האמריקנית, אופטליקס, תוצאות ביניים מניסוי שלב 2 בחולי גלאוקומה והמשך גיוס חולים לניסוי שלב 3 לטיפול בעין יבשה. המולקולה השניה של כן פייט, CF-102, אשר סיפקה תוצאות טובות בניסוי שלב 1/2a בחולי סרטן הכבד, תתקדם לניסוי שלב 2 במהלך 2013.

ביצועי המניה ב-2012 לא היו מזהירים, והעיכובים בפרסום התוצאות מהניסויים הקליניים הביאו לירידה של כ-30% במהלך השנה. גם כן פייט החליטה לחפש את הסחירות והתמיכה במנייתה מעבר לים והנפיקה תעודות ADR באוקטובר. עד כה, היקפי המסחר אינם מרשימים, אך המשך פרסום תוצאות קליניות טובות בוודאי יתרמו לנושא.

4. כלל ביוטכנו +0.04% כלל ביוטכנו 249.6 +0.04% כלל ביוטכנו בסיס:249.5 פתיחה:249.5 גבוה:250 נמוך:249.6 תמורה:10,964 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לוגיה
2012 סוערת עברה על כת"ב - מחד, התקדמות חיובית בגזרת אנדרומדה, קיורטק, מדיוונד וגמידה סל. מאידך, הכישלונות של די-פארם, טרנספארמה ואברהם פרמסוטיקלס. אבל החודש האחרון, במהלכו הודיעה טבע על סיום מעורבותה הישירה בשלוש מהחברות המתקדמות ביותר של כת"ב (מדיוונד, אנדרומדה וגמידה סל), התבטא במכה חזקה למניה, אשר צנחה בקרוב ל-30% במהלך דצמבר. בסופו של דבר, איבדה מניית כת"ב כמחצית מערכה ב-2012. עכשיו על כת"ב וחברות הבנות להראות שהן יכולות לעשות את לבד, ולמצוא שותפים חדשים לתוכניות המתקדמות.

- גמידה סל : בתחילת 2013 צפויה החברה לפרסם את תוצאות הניסוי הקליני שלב 3 עם StemEx - תאי גזע מועשרים לטיפול בחולי לוקמיה או לימפופה שלא נמצאה להם תרומת מח עצם. פרסום תוצאות הניסוי התעכב עקב דרישה של ה-FDA להשוות את תוצאות הטיפול של גמידה סל לקבוצת ביקורת היסטורית שונה מזו שהוגדרה מלכתחילה, לאור ההתקדמות הטכנולוגית שחלה בתחום השתלת תאי דם טבוריים בחולי סרטן. מספר חודשים לאחר פרסום התוצאות, צפויה גמידה סל להגיש בקשה ל-FDA לאישור שיווק הטיפול בארה"ב. במידה ויתקבל אישור השיווק ל-StemEx, יצטרכו גמידה סל ושותפותיה העיסקיות למצוא שותף לשיווק המוצר, לאחר ויתורה של טבע -0.28% טבע 4,265 -0.28% טבע בסיס:4,277 פתיחה:4,299 גבוה:4,299 נמוך:4,248 תמורה:10,116,969 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: על האופציה.

עוד מגמידה, תוצאות ניסוי הפיילוט הקליני עם NiCord - הדור השני של החברה להעשרת תאי גזע מחבל הטבור, צפויות להתקבל במחצית השניה של 2013.

- מדיוונד : Nexobrid - ג'ל לטיפול בכוויות חמורות שפותח ע"י מדיוונד, קיבל אישור לשיווק במדינות החברות באיחוד האירופי. כעת החברה צריכה למצוא שותף אשר יפיץ את מוצר זה באירופה או לעשות זאת בעצמה, לאחר ש טבע -0.28% טבע 4,265 -0.28% טבע בסיס:4,277 פתיחה:4,299 גבוה:4,299 נמוך:4,248 תמורה:10,116,969 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה כי אינה מעוניינת לנצל את זכויותיה בהפצת המוצר.

- קיורטק : סט הניסויים הקליניים של קיורטק עם הנוגדן CT-011 ממשיך להתקדם, ובמהלך 2013 צפויה החברה לפרסם תוצאות משניים מהם. במהלך הרבעון הראשון של השנה אמורות להתקבל תוצאות ניסוי שלב 2 בחולי סרטן גרורתי של המעי הגס. מאוחר יותר ב-2013 אמורות להגיע תוצאות מניסוי בקרב חולים הסובלים מסרטן עור גרורתי. במקרה של קיורטק, המשך מעורבותה של טבע בחברה לוט בערפל.

בחלק השני של הכתבה, נתייחס לחברות הנותרות בסקטור הביומד בבורסה, אשר צפויות לפרסם הודעות חשובות בשנת 2013.
תגובות לכתבה(26):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 15.
  בריינסטורם(bcli) אפסייד של מינימום 800%
  אנונימי 12/01/2013 19:20
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תגידו שאני לא נורמלי אבל תזכרו מה שאמרתי תוך מספר חודשים בריינסטורם תנפיק בארץ ואז המחיר יקפוץ במאות אחוזים היום היא בסך הכל 0.26$ ככה גם פלוריסטם הייתה לפני שניסחרה בארץ בהצלחה.
  סגור
 • ברינסטורם
  אנונימי 12/01/2013 22:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מסכים איתך היא תגיע רחוק בעזה״ש
  סגור
 • 14.
  מה עם פרולור ??
  מציל באיילון 09/01/2013 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 3
  תחילת שלב 3 בהורמון גדילה , סיום שלב 2 בילדים ותחילת שלב ראשון בתרופה נגד השמנה .
  סגור
 • 13.
  קמהדע
  סטולי 09/01/2013 09:07
  הגב לתגובה זו
  0 3
  חברה יסודית ורצינית, צופה עתיד ורוד.
  סגור
 • 12.
  ההודעה של בריינסוויי...
  9283ab3 08/01/2013 19:47
  הגב לתגובה זו
  1 2
  עלולה להגיע לפני שיגיע חלק ב' וכמו שזה נראה זו הודעה חיובית והחברה תקבל אישור FDA ואם זה אכן יקרה מדובר בפוטנציאל מטורף וגם אם תעלה פי 2 ממחירה כיום לא אתפלא.
  סגור
 • שיחק לך קלף... (ל"ת)
  ניר 10/01/2013 08:04
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 11.
  מישהו שם לב לבריינסוויי??
  יהודה 08/01/2013 12:48
  הגב לתגובה זו
  1 4
  בשבועות האחרונים,בריינסוויי עולה בלי סוף ,ועם מחזורים לא מבוטלים.אני מחזיק בסכום קטן כבר כמה שנים ואני לא זוכר רצף עליות כזה ועם מחזורים גדולים יחסית.לא הייתה גם כל הודעה באתר הבורסה שנוגעת לחברה.כנראה שמשהו טוב מתבשל שם.בעזרת השם.
  סגור
 • 10.
  ד"ר נחמד, שכחת לצרף את ביוקנסל לשק של כלל ביוטכנולוגיה
  מומחה ביומד 08/01/2013 12:42
  הגב לתגובה זו
  7 3
  השנה תוצאות מהותיות ב-2 תחומי ריפוי שהאנושות לא מצאה להן עד כה מענה, כלל ביו הודיעה על הקדמת תוצאות השתן הגרורתי לזמן של 3 חודשים לפני הזמן שהיה אמור להיות ולכן לא סתם אנשים מריחים הצלחה גדולה בביוקנסל ולא סתם כלל ביו תמחק מהמסחר את ביוקנסל והציעה הצעת רכש. כלל ביו מנייה עם עתיד גדול, סבלנות סבלנות ועוד סבלנות
  סגור
 • חכה לכתבת ההמשך (ל"ת)
  גל אופיר 08/01/2013 14:38
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • ד״ר גל : מדוע אינך מסקר את בריינסטורם?
  שחר 12/01/2013 22:48
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הרבה אנשים צמאים למידע על החברה לפני יותר משנה הזכרת אותה ולדעתי היא מתחילה להיות שווה התיחסות אני נעלב בשבילה , לטיפולך דוקטור
  סגור
 • טען עוד
 • מבחינתי אל תוציא כתבות המשך-כלל ביו רק תברח למחירים...
  לד"ר גל אופיר 08/01/2013 20:51
  הגב לתגובה זו
  1 3
  שכבר לא יהיה שווה לאסוף ולחזק... בינתיים מה שקורה בימים האחרונים זו סגירת שורטים בכת"ב ופתיחת שורטים גדולים בכלל תעשיות חברת האם-ישנה אפשרות שעד הכתבה הבאה שלך כלל ביו תתייצב סביב ה-1500 שזה גם שווי נמוך מאוד לחברה שמחזיקה בביוקנסל, אנדרומדה, מדיוונד-פוליהיל וגמידה סל.
  סגור
 • 9.
  ומדיגוס...
  יוסי 08/01/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  1 4
  מדיגוס תתחיל במיסחור הפיתוחים שקיבלו אישורי שיווק בעולם בדגש על מערכת הדגל. Srs
  סגור
 • 8.
  מידע חשוב-מומלץ להיכנס
  LIORBALAS 08/01/2013 10:20
  הגב לתגובה זו
  5 4
  מידע חשוב אודות מניות הביומד המובילות בארץ ובעולם אפשר למצוא בפורום "ביומד" בפייסבוק. עם הצלחה אדירה בשנת 2012 (למעלה מ 80 אחוז טריידים שנסגרו בצד הירוק,כמובן שהכל מתועד!) אנו נכנסים לשנה מאתגרת וחדורים מוטיבציה להצליח גם השנה. פורום "ביומד",הפורום הגדול והמקיף מסוגו בישראל !!!
  סגור
 • 7.
  בפלוריסטם המנכ"ל יפליץ ב-2013 (ל"ת)
  איצ'ה 08/01/2013 10:05
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 6.
  ברינסוויי כי זאת רק ההתחלה לה לה (ל"ת)
  הללויה 08/01/2013 09:49
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 5.
  ביוקנסל לפני פרסום תוצאות שלב 2.
  שימו לב לזה 08/01/2013 09:34
  הגב לתגובה זו
  10 2
  לדעתי לא סתם כת"ב מעונינת למוחקה מהמסחר. וכשזה יבוא, זה יבוא כרגיל בבום כלפי מעלה. ובהצלחה לחולים.
  סגור
 • 4.
  רק לכן פייט הפוטנציאל הגדול בכמה תחומים
  עדי 08/01/2013 09:32
  הגב לתגובה זו
  3 7
  אני צופה לחברה , התקדמות ממשית ב 2013 וחלק מן התוצאות שהתקבלו עד עכשיו דיי מבטיחות ומראות על עתיד ורוד בהמשך הדרך .
  סגור
 • כן פייט עם הפוטנציאל הכי גדול להיות הבלוף הבא (ל"ת)
  yuval743 08/01/2013 16:10
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • כן פייט אופציה 9 , מנוף 5 לטווח 3 שנים
  מציאת ענק 08/01/2013 13:42
  הגב לתגובה זו
  2 5
  עדיף להשקיע באופציה ולקבל תשואה פי 5
  סגור
 • 3.
  לקראת קבלת אישור FDA מה קרה שכחתם אותה????? (ל"ת)
  איפה פלוריסטם? 08/01/2013 09:04
  הגב לתגובה זו
  4 7
  סגור
 • בריינסטורם (bcli)גם אותה שכחת
  אנונימי 11/01/2013 19:41
  הגב לתגובה זו
  3 1
  עוד חברת חלום אמיתי אשר נמצאת בשלב 2 של הניסוי בטיפול בחולי als ע׳י פלטפורמת תאי הגזע כדאי לשים לב אליה
  סגור
 • בינתיים פלוריסטם מואשמת בהעלמת דיווחים לפני הנפקה.
  חיים 08/01/2013 15:29
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ולא לשכוח גם את הכתבה השלילית של בלומברג בעניין מות הילדה. קשה להאמין שבעקבות כך ,חב' פלוריסטם תקבל עוד אישור מהיר. יהיו מהמורות בדרך .
  סגור
 • איפה פלוריסטם ואיפה אישור FDA?
  יוסי 08/01/2013 09:44
  הגב לתגובה זו
  5 4
  תקרא את דיווחי החברה ותבין שגם הם לא מצפים להגיע לשוק לפני 2016.
  סגור
 • יש לנו כמה סבלנות שצריך. (ל"ת)
  אורן 08/01/2013 12:05
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 2.
  תזהרו מהבטחות
  בנימין 08/01/2013 08:46
  הגב לתגובה זו
  5 2
  אל תתיחסו לכתבות, הם סתם כותבים ואין אחריות. לפני שנה, אמרו השוק במפולת, ובסוף מי שקנה מדד עשה רווח עד שבדצמבר דיברו על ראלי- ובסוף היה רע-לי, והשוק ירד.
  סגור
 • 1.
  פחחח סקירה של 2013 ואיפה בריינסוויי??
  אפי 08/01/2013 08:36
  הגב לתגובה זו
  2 2
  ההמראה התחילה אולי לא שמת לב...
  סגור