תוצאות חיוביות בניסוי שביצעה חברת בת של מיקרומדיק, העליות התמתנו

חברת זטיק, בשליטה מלאה של מיקרומדיק, דיווחה על תוצאות ביניים מוצלחות בניסוי לבדיקת ניטור סרטן שלפוחית השתן. הבדיקה בעלת פונציאל שוק של 200 מיליון דולר בארה"ב
 |  (1)
ביומד, צילום: Getty images Israel
לאחר ירידה של 25% בחודש דצמבר, חברת מיקרומדיק +2.87% מיקרומדיק 57.4 +2.87% מיקרומדיק בסיס:55.8 פתיחה:55.8 גבוה:59.9 נמוך:55.7 תמורה:73,647 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שעוסקת באמצעות חברות בת בדיאגנוסטיקה סרטנית, זוכה לעדנה.

החברה הודיעה היום (ג') כי התקבלו תוצאות ביניים חיוביות מניסוי קליני שערכה חברת זטיק, חברה בת בשליטה מלאה של החברה, לאיתור תאי סרטן שלפוחית שתן בדגימות שתן. בתגובה לידיעה מיקרומדיק קפצה כבר 11%, אולם העליות התמתנו לאחר שהבורסה אישרה לחברה להנפיק מניות בהיקף של 10 מיליון שקל ע"פ דו"ח הצעת מדף. ביולייט, החברה האם של מיקרומדיק, עולה 5%.

חברת מיקורמדיק עוסקת במחקר, פיתוח השקעות ומסחור ומנהלת אשכול של חברות בתחום הדיאגנוסטיקה הקשורה למחלות הסרטן. מיקורמדיק מחזיקה בשליטה מלאה בחברת זטיק, כאשר בעלת השליטה בחברת מיקרומדיק הינה חברת האחזקות ביולייט -3.43% ביולייט 1,408 -3.43% ביולייט בסיס:1,458 פתיחה:1,408 גבוה:1,408 נמוך:1,406 תמורה:23,750 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שמחזיקה ב-25% מההון הנפרע של מיקרומדיק.

במסגרת הניסוי הקליני נבדקו 42 דגימות שתן, באמצעות טכנולוגיית ה-Celldetect של זטיק, והושוו לתוצאות ביופסיה או ציסטוסקופיה (במקרה בו לא נלקחו ביופסיות). התוצאות שהתקבלו היו מצויינות והצביעו שרגישות השיטה עומדת על 94% וסגוליות השיטה על 88%.

נציין כי סרטן שלפוחית השתן הינו השישי בשכיחותו בעולם וקרוב ל-300,000 מקרים חדשים מאובחנים בכל שנה בעולם. סוג סרטן זה מאופיין בשיעור חזרה גבוה של מעל ל-75%, והינו הסרטן עם שכיחות חזרתיות הגבוהה מכל סוגי הסרטן. הבדיקה המפותחת לשוק ניטור שלפוחית השתן מוערך ב-200 מיליון דולר בארה"ב.

ד"ר עדי אלקלס , מנהל מדעי ופיתוח עסקי של מיקרומדיק, התייחס לתוצאות הביניים החיוביות: פ"יתוח בדיקה דיאגנוסטית לניטור חזרתיות של סרטן שלפוחית השתן עשויה להוות פריצת דרך באבחון אחד מסוגי הסרטן בעלי שיעורי ההישנות הגבוהים ביותר. הבדיקה המפותחת פונה לשוק גדל וצומח ועשויה להעלות את שיעור גילוי המחלה, למנוע סבל לחולים, לחסוך עלויות של בדיקות מיותרות וסיבוכים ולהציל חיים".

ד"ר ויוי זיו , מנכ"ל מיקרומדיק: "תוצאות הביניים המוצלחות שהתקבלו מהוות עוד הוכחה לפוטנציאל של פלטפורמת ה - Celldetectומהוות אבן דרך משמעותית בפיתוח הערכה הדיאגנוסטית לניטור הישנות של סרטן שלפוחית השתן".

עוד הוסיפה ד"ר זיו כי "לאור התוצאות החיוביות שהתקבלו, אנו נערכים לביצוע ניסוי קליני סמוי, רב מרכזי, אשר להערכתנו יכלול מאות דוגמאות ותוצאותיו יאפשרו לחזק את התוקף הסטטיסטי של הממצאים שהתקבלו, ולקדם את התהליכים הרגולטוריים לצורך מסחור השיטה. להערכתנו הניסוי יחל ברבעון הראשון של שנת 2013 וצפוי להסתיים עד לסוף שנת 2013. בטכנולוגיית צביעת התאים של זטיק טמון פוטנציאל לבדיקות דיאגנוסטיות מרובות ובמגוון אפליקציות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בהצלחה
  הראל 26/12/2012 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכי חשוב לעזור להציל חיים!
  סגור