מדיגוס הצליחה בפיתוח מכשיר הלאפארוסקופ הכולל מצלמה חד פעמית זעירה

החברה החליטה להיערך להגשת בקשות לאישורי שיווק המכשיר בארה"ב במסלול המקוצר וכן באירופה. המוצר עבר בהצלחה מבחני בטיחות חשמליים במעבדות חיצוניות
 |  (2)
ביומד
חברת מדיגוס מודיעה היום (א') כי הסתיים פיתוחו של לאפארוסקופ חד-פעמי זעיר-קוטרוכי. החברה החליטה להיערך להגשת בקשות לאישורי שיווק המכשיר בארה"ב במסלול המקוצר 510(k) וכן באירופה באמצעות CE Mark במהלך הרבעון הראשון של שנת 2013. המיקרו-לאפארוסקופ עבר בהצלחה מבחני בטיחות חשמליים במעבדות חיצוניות.

המיקרו-לאפארוסקופ הינו מכשיר צר-קוטר המשמש לביצוע פעולות זעיר-פולשניות, ומוחדר לאיברים פנימיים בגוף באמצעות חתך קטן בעור. המכשיר אשר פיתחה החברה הינו בקוטר של 1.8 מ"מ בלבד, והוא מיועד למטרות דיאגנוסטיות וכן לחיווי ויזואלי בפרוצדורות כירורגיות קצרות כגון ביופסיות בכבד ופרוצדורות גניקולוגיות.

יתרונותיו הייחודיים של המיקרו-לאפארוסקופ לעומת מכשירים אחרים נובעים בין היתר מהשימוש במצלמת וידיאו זעירה במקום בסיב אופטי. המצלמה מאפשרת איכות תמונה מעולה ושדה ראיה רחב יותר ביחס למכשירים האחרים, וכן עלויות ייצור נמוכות. העלויות הנמוכות מאפשרות את שיווקו של המיקרו-לאפארוסקופ כמכשיר חד-פעמי, החוסך תהליכי חיטוי וסטריליזציה יקרים ומסורבלים ומפחית הידבקות בזיהומים בקרב מטופלים. קוטרו הצר של הלאפארוסקופ צפוי לאפשר ביצוען של פרוצדורות דיאגנוסטיות מסוימות מחוץ לחדר ניתוח ואף ללא צורך בתפרים.

המיקרו-לאפארוסקופ מבוסס על הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה אשר פותחה בין היתר במסגרת מערכת האנדוסקופיה SRS של החברה לטיפול במחלת החזר קיבתי-ושטי (GERD) . על קצהו של המיקרו-לאפארוסקופ מורכבת מצלמת וידיאו זעירה בקוטר 1.2 מ"מ אשר פיתחה החברה וכן אמצעי תאורה. המיקרו-לאפארוסקופ נתמך על ידי מערכות לעיבוד וידיאו אשר פיתחה החברה המאפשרות עיבוד אותות תמונה בזמן אמת, הקלטות דיגיטליות, סינון רב-עוצמתי בתדר המרחבי (מרחב הצבע) ובמרחב הזמן.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ניסוים כבר נעשו? מה ה FDA דורש בענין? (ל"ת)
  בן 09/12/2012 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זה מה שצריך פלטפורמת מוצרים ולאחר מכן פיצוץ במכירות (ל"ת)
  שוימר 09/12/2012 16:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור