אושר באירופה: מוצר של אליום לטיפול בבריחת שתן במאמץ עבור גברים

החברה הבת של אליום מדיקל מתכוונת להתחיל את שיווק המוצר במסגרת תוכנית המעקב במרכזים נבחרים בגרמניה ובפורטוגל כבר ברבעון הראשון של 2013
 |  (1)
עיירה אירופית, צילום: Getty images Israel
ה-CE האירופי אישר את סימונו של המוצר EndoFast™ Reliant MN לטיפול בבריחת שתן במאמץ עבור גברים. את המוצר פיתחה חברת IBI (ישראל ביומדיקל אינוביישנס), החברה הבת של אליום מדיקל -0.27% אליום מדיקל 112.4 -0.27% אליום מדיקל בסיס:112.7 פתיחה:112 גבוה:113.9 נמוך:112 תמורה:222,658 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
העוסקת במחקר,פיתוח ויצור סטנטים רפואים ובתחום הכירורגיה הזעיר פולשנית.

האישור שניתן יהיה תקף במשך שנתיים, כאשר בשלב הראשון, שיווק המוצר במדינות האיחוד האירופי על פי האישור יהיה מוגבל לשימוש רק במסגרת תכנית מעקב שתגיש החברה לאישור לבחינת השפעות השימוש במוצר בגברים. עם תושלם תוכנית המעקב בהצלחה, יוארך תוקף האישור בשנה נוספת.

אליום מדיקל מדווחת היום כי בכוונת החברה הבת להתחיל את שיווק המוצר במסגרת תוכנית המעקב במרכזים נבחרים בגרמניה ובפורטוגל כבר ברבעון הראשון של 2013.

מערכת ה-EndoFast Reliant MN הינה מערכת לטיפול בבריחת שתן במאמץ עבור גברים המבוססת על טכנולוגיית סיכת העכביש, טכנולוגיה המבוססת על פלטפורמה הכוללת 3 מכשירי קיבוע (אחד משמש כמכשיר חלופי) לשימוש חד פעמי (על כל אחד מהם מותקנת סיכת עכביש אחת), רצועת רשת אחת לתמיכה בשופכה, ידית אחת (אליה מתחברים מכשירי הקיבוע) ומכשיר שליפה אחד.

האישור הנ"ל עליו דיווחה החברה מצטרף לאישור CE נוסף שקיבלה IBI ביולי 2007 למוצר EndoFast™ Reliant System המיועד לטיפול בצניחת איברים המבוססת על הפלטפורמה הטכנולוגית החדשנית, אשר פיתחה IBI לחיבור ולתמיכה ברקמות רכות.

כמו כן, החברה מתעתדת להגיש במהלך המחצית הראשונה של שנת 2013 שני מוצרים נוספים לאישור ה-CE האירופי ולאישור ה-FDA האמריקני הנגזרים מאותה הפלטפורמה הטכנולוגית.

השקעות גדולות במו"פ

חברת אליום מדיקל נשלטת על ידי חברת פילבסט ושות' (31.7%) וספירהד השקעות (13.3%). החברה נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 63.7 מיליון שקל ומתחילת השנה נפל שוויה בכ-39%. החברה דיווחה ברבעון השלישי של 2012 על מכירות בסך 1.8 מיליון שקל ועל הפסדים בסך 21.3 מיליון שקל. בתקופה של תשעה החודשים שהסתיימה ביום 30 בספטמבר, 2012 דיווחה החברה כי הוצאות מחקר ופיתוח הסתכמו לב-9.16 מיליון שקל בהשוואה לכ- 3.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בחברה מזומנים ושווי מזומנים בסך של כ- 23 מיליון ש"ח, מתוכם כ- 11.5 מליון שקל מוצגים במזומן וכ- 11.5 מליון שקל מוצגים כנכסים פיננסיים בשווי הוגן דרך רווח או הפסד. להערכת הנהלת הקבוצה, יתרת המזומנים הקיימים בידיה יאפשרו את המשך פעילותה, על פי תכנית העבודה והתקציב של החברה, לכל הפחות עד לתום הרבעון הראשון לשנת 2014.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה עם עתיד מזהיר
  כריש אדום 09/12/2012 09:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עוקב אחריה תקופה ארוכה זה הזמן להכנס במחיר מגוחך
  סגור