מדיגוס סיימה את פיתוחו של רכיב זום אופטי אנדוסקופי הקטן ביותר בעולם

המערכת האופטית עשויה להחליף מערכות מבוססות-קרינה בבדיקות מסוימות ובכך לחסוך מהמטופל סיכונים הכרוכים בקרינה
 |  (1)
אלעד זוננשיין
חברת מדיגוס הודיעה כי סיימה היום את פיתוחו של רכיב זום ( ZOOM / תקריב) אופטי אנדוסקופי מתקדם, אשר למיטב ידיעת החברה הינו הקטן ביותר בעולם בסוגו. הרכיב האופטי מיועד לשימוש בין היתר עם מצלמת הוידיאו הזעירה של החברה בקוטר 1.2 מ"מ, כאשר הקוטר הכולל של המצלמה ורכיב הזום הינו 3 מילימטרים בלבד.

רכיב הזום מאפשר זוויות ראייה בין כ-50 מעלות לכ-80 מעלות, כאשר ניתן להרכיב גם עדשות המאפשרות זוויות אחרות בהתאם לדרישות היישומים השונים. הרכיב כולל מנועים זעירים המאפשרים להניע את העדשות הזעירות המשמשות להגדלה ולמיקוד. המערכת האופטית מתאימה הן לשימושים אנדוסקופיים-רפואיים והן לשימושים תעשייתיים, ומאפשרת צילומי פני רקמה או שטח ברמה מיקרוסקופית לצורך דיאגנוסטיקה וטיפול ממוקד. המערכת האופטית ניתנת גם לשימוש דרך תעלת העבודה באנדוסקופים אחרים, כגון קולונוסקופ או גאסטרוסקופ, או לחילופין כאמצעי אופטי-מיקרוסקופי בלתי-תלוי המשולב בהתקן אחר. החברה נמצאת במגעים עם לקוחותיה בדבר אספקת מצלמות עם רכיב הזום.

המערכת האופטית עשויה להחליף מערכות מבוססות-קרינה בבדיקות מסוימות ובכך לחסוך מהמטופל סיכונים הכרוכים בקרינה. בכוונת החברה לפעול למסחר את המערכת האופטית בין היתר לצורך פרוצדורות לבדיקה אנדו-מיקרוסקופית של המעי לאיתור גידולים ולהכוונת ביופסיות, אשר למיטב ידיעת החברה אושרו להן לאחרונה קודי שיפוי (reimbursement codes) על ידי ה-American Medical Association.

המערכת האופטית נתמכת על ידי מערכת לעיבוד וידיאו דיגיטלי מתקדם אשר פיתחה החברה. רכיב הזום פותח בשיתוף פעולה עם חברת נאנומושן בע"מ במסגרת פעילותן של שתי החברות במאגד מגנ"ט "פוטוניקה ביו-רפואית".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פיתחה פה, פיתחה שם, יופי טופי... מה עם לעשות כסף???? (ל"ת)
  אנונימי 16/11/2012 13:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור