בריינסוויי דיווחה על ניסוי בתרופה לאלצהיימר; "ללא תופעות לוואי"

החברה דווחה על תוצאות סופיות בניסוי קליני מבוקר בסמיות כפולה (DBPC) לבחינת הבטיחות והיעילות של הטיפול באמצעות מכשיר ה- Deep TMS של החברה בבני אדם מבוגרים סובלים מאלצהיימר
 |  (5)
תרופה, צילום: Getty images Israel
חברת בריינסוויי מדווחת היום (ה') על תוצאות סופיות בניסוי קליני מבוקר בסמיות כפולה (DBPC) לבחינת הבטיחות והיעילות של הטיפול באמצעות מכשיר ה- Deep TMS של החברה בבני אדם מבוגרים סובלים מאלצהיימר אשר התקיים במרכז הרפואי איכילוב. על פי הדיווח, כל הנבדקים בניסוי סבלו את הטיפול בצורה טובה וללא תופעות לוואי, למעט שני אירועים אשר לדעת החוקר הראשי אין קשר בינם לבין הטיפול.

לניסוי גויסו בסה"כ 40 חולים, אשר חולקו לשלוש קבוצות - טיפול דמה, טיפול בתדר נמוך (1Hz) וטיפול בתדר גבוה (10Hz). כל נבדק קיבל טיפולים במשך 8 שבועות, כדלקמן, 3 טיפולים בשבוע במהלך החודש הראשון וטיפול אחד בשבוע במהלך החודש השני. תוצאות הניסוי עובדו ביחס ל- 38 נבדקים אשר השלימו את הניסוי. הניסוי בתדר הנמוך הופסק לאור תוצאותיו.

במהלך הניסוי נערכו מבחני ADAS-Cog, אשר הינו המדד העיקרי במחקרי אלצהיימר, וכן נבחנו מדדים מקובלים להערכת החומרה הקלינית של המחלה (CGI, ADCS-ADL, CDR-SB), כמו גם מדד איכות חיים (QoL AD caregiver scale), על מנת להעריך את יעילות הטיפול. מבחנים אלו הם מבחני היעילות העיקריים המוכרים בספרות.

המסקנה של החוקר הראשי, הינה כי תוצאות הניסוי מעידות, כי טיפול מגנטי מוחי עמוק לחולי אלצהיימר, הנו בטוח וללא תופעות לוואי. כן מציין החוקר הראשי, כי על אף שגודל הקבוצות במחקר מגביל את היכולת להסיק מסקנות חותכות ביחס ליעילות הטיפול, הרי שמתוצאות הניסוי עולה כי טיפול בתדר גבוה מביא לשיפור במדדים המקובלים ביחס לקבוצת הביקורת. לאור תוצאות הניסוי, ממליץ החוקר לבצע ניסוי רב מרכזי שיכלול בין 120 ל- 140 נבדקים, ואשר יבחן, בין היתר, גם את השפעת הטיפול על אזורים אחרים במוח.

פרופ' אברהם צנגן, יועץ מדעי של בריינסוויי: "אנו מרוצים מכך שהתוצאות הסופיות בניסוי באלצהיימר מאששות את תוצאות הביניים. פונקציות קוגניטיביות מסוימות מראות שיפור מאד מרשים בחולים קשים. במחקר הנוכחי ההפרש בין קבוצת הטיפול לקבוצת הביקורת עמד על 4.2 נקודות בממוצע, בעוד שהשיפור הממוצע שהתקבל במחקרים מקיפים על יעילות התרופה הנפוצה אקסלון, שאושרה על ידי ה-FDA לטיפול באלצהיימר היה כ-2 נקודות בלבד. קיימת התעניינות נרחבת בעולם להשתתפות במחקרים נוספים באלצהיימר באמצעות מכשיר ה-Deep – TMS במרכזים מובילים בעולם".

עוזי סופר, מנכ"ל בריינסווי, אמר היום: "אנו מרוצים מאד מהתוצאות במחלה חשוכת מרפא כמו אלצהיימר. בהתאם להמלצת החוקר הראשי אנו נערכים להמשך ניסוי המולטי-סנטר. אנו מעריכים שתוצאות אלה יאפשרו קבלת אישור במדינות שהמכשיר כבר אושר ובהחלט יש כאן תוצאות שיכולות להביא בשורה גדולה לאוכלוסייה גדולה בעולם עם פוטנציאל שיווק אדיר".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  טרם פורסמו התוצאות הטובות בשיפור הזיקפה, חכו...
  המבין דבר 10/11/2012 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פרט לנ"ל עוד לא נולדה המחלה שהטיפול של ברינסוואי - לא הועיל! אין מצב!
  סגור
 • 4.
  מדוע הופסק הניסוי בתדר הנמוך?? ולמה לא ביצעו ניסוי עם מ
  נתן 10/11/2012 03:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עם מרחב מדגם גדול יותר??
  סגור
 • 3.
  אגדות בריינסווי לילדים...
  ירון 08/11/2012 17:26
  הגב לתגובה זו
  1 2
  שנים עם אותם סיפורי סבתא ממוחזרים
  סגור
 • 2.
  יהיה טוב!!! (ל"ת)
  בהצלחה למחזיקים 08/11/2012 16:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  השבוע הזה היו תוצאות מעולות
  אוהד 08/11/2012 16:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שבוע הבא אולי גם יתבטא במניה, בהצלחה לכולם
  סגור