בדוחות קומפיוג'ן: "יש לנו צנרת של תרופות שאין להן מענה רפואי"

קומפיוג'ן סגרה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 108 אלף דולר והפסד של 3.5 מיליון דולר. בסוף ספטמבר בקופת החברה ישנם כ-20 מיליון דולר
 | 
ביומד, צילום: Getty images Israel
"יש לנו צנרת תרופות המכילה מספר רב של מועמדים לרפואה ממוקדת בתחומי מפתח שאין להם כיום מענה רפואי", כך אומרת היום ד"ר ענת כהן דייג, נשיאה ומנכ"ל קומפיוג'ן במקביל לפרסום הדוחות הכספיים של החברה. "הישג זה, שהוא ללא תקדים הן מבחינת כמות והן מבחינת איכות המועמדים, מדגים את העוצמה של התשתית החישובית הייחודית שפותחה בקומפיוג'ן".

חברת קומפיוג'ן עוסקת בגילוי תרופות עבור סוגים שונים של סרטן ומחלות הקשורות למערכת החיסון. בניגוד לשיטות הנפוצות לגילוי תרופות המבוססות על ניסוי וטעייה, תהליך גילוי התרופות של קומפיוג'ן מבוסס על פלטפורמות חישוביות מתוחכמות.

ברבעון השלישי של השנה רשמה החברה הכנסות של כ-108 אלף דולר, זאת בעקבות הסכם שיתוף פעולה עם חברת מרק-סרונו. לפני כן לא היו לחברה הכנסות. בשורה התחתונה החברה הפסידה 3.5 מיליון דולר הנובע בעיקר עבור הוצאות הקשורות למחקר ופיתוח.

נכון לסוף ספטמבר בקופת המזומנים של החברה ישנם 20.1 מיליון דולר, זאת לעומת 22.ר מיליון דולר בסוף שנת 2011. סך המזומנים שבידי החברה לא כולל את המניות של אבוג'ן המוחזקות על ידי החברה ותשלומים עתידיים בהיקף של 5 מיליון דולר אשר צפויים להתקב בהמשך השנה.

מנכ"לית החברה ציינה עוד כי "פיתחנו בהצלחה מומחיות ויכולות פיתוח בתוך החברה עבור שתי הזרועות של צנרת התרופות שלנו, תוך שמירה וחיזוק מעמדנו כמובילים בתחום הגילוי החישובי. במהירות וביעילות גיבשנו קבוצה של מדענים בעלי ניסיון בינלאומי נרחב בתחומי יצירת נוגדנים תרפויטיים חד-שבטיים אנושיים ובפיתוח הפרה-קליני שלהם בחברת הבת שלנו שייסדנו בקליפורניה מוקדם יותר השנה. נכון להיום, קבוצה זו כבר השיקה תכניות פיתוח נוגדנים עבור שלוש מטרות תרופתיות שהתגלו במטה החברה בתל אביב, ומספר נוגדנים כבר זוהו עבור שתיים ממטרות אלו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה