קולפלנט חתמה על הסכם ראשון לאספקת קולגן אנושי עם CBI האמריקנית

CBI מפתחת ומייצרת קרנית מלאכותית ובמסגרת ההסכם תשלם לקולפלנט תמלוגים ממכירות עתידיות ותשלום על הקולגן. ההסכם בהתאם ליעדים האסטרטגיים שהוצבו השנה
 |  (4)
יחיאל טל, צילום: Bizportal
{קולפלנט} העוסקת בפיתוח ויצור מוצרים רפואיים על בסיס חלבון אנושי המופק מצמחי טבק, מודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם אספקה עם חברת Cellular Bioengineering Inc - CBI מארה"ב, המפתחת שתלי קרנית סינטטיים.

עפ"י ההסכם תספק קולפלנט קולגן אנושי רקומביננטי, המשווק בשם המסחרי Collage®, למטרת בניית קרנית מלאכותית לצרכי השתלה בבני אדם. חתימת ההסכם הינה בהמשך למזכר הבנות שנחתם בין קולפלנט לבין Eyegenix (חברה בת של CBI) מפברואר 2012.

על פי ההסכם, שנחתם לתקופה של חמש שנים, תספק קולפלנט ל - CBI את הקולגן על פי תחזית לא מחייבת במהלך שנת ההסכם הראשונה, ותחזית מחייבת לאספקה שנתית לרכישת כמויות מינימום החל מהשנה השניה להסכם. קולפלנט תעניק ל-CBI רישיון בלעדי כלל-עולמי מוגבל לשימוש בקולגן בתחום קרנית העין בלבד. תקופת ההסכם ניתנת להארכה וגם לסיום מוקדם, בהתאם לתנאים המפורטים בהסכם.

בתמורה, תשלם CBI לקולפלנט תמלוגים ממכירות עתידיות של מוצרי CBI שבפיתוח, וכן תשלם לקולפלנט בגין הקולגן שיסופק לה בהתאם לכמות הנרכשת.

לדברי יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט: "מדובר כאן בפריצת דרך משמעותית. יתרונות הקרנית המלאכותית המבוססת על הקולגן של קולפלנט, הן שלא קיימת תגובה חיסונית מכיוון שלא מדובר בתורם, אין את הסיכון להעברת גורמי מחלה מהתורם למושתל הקרנית, ועלות ייצור הקרנית המלאכותית זולה משמעותית מעלות קרנית מתורם איברים".

עוד הוסיף טל: "החתימה על הסכם זה, שהינו הראשון שלגביו ערכנו משא ומתן בנוגע לאספקה מסחרית של קולגן לחברה המפתחת ומייצרת מוצרים מבוססי קולגן, הינה בהתאם ליעדים האסטרטגיים שהצבנו לעצמנו בשנת 2012. ההתקשרות בהסכמים מסוג זה עולה בקנה אחד עם המודל העסקי שלנו ואסטרטגיה ארוכת טווח, הכוללים, בין היתר, שיווקם של מוצרים שמפתחת קולפלנט, פיתוח משותף של מוצרים עם שותפים אסטרטגיים בינלאומיים, ובאמצעות התקשרויות בהסכמי אספקת קולגן קולפלנט".

נציין כי 10 מיליון חולים בעולם זקוקים להשתלת קרנית להצלת מאור עיניהם, ועקב מחסור בקרניות מתורמים קיים פוטנציאל שוק עצום למוצרים המבוססים על הקולגן של קולפלנט.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שורטיסטים מפוחדים
  מגן ההדיוטות 30/10/2012 15:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  למספר 1, רועדות לך הברכיים , החברה הזאת לא צריכה יותר מ 15-20 מ' ש"ח כדי לראות הכנסות משמעותיות, חבל שאתה מפחיד ככה סתם משקיעים תמימים... החברה שורפת בסביבות 3-5 מליון שקל לרבעון וזה בתקופת המחקר ופיתוח המשמעותיים, זה כמעט הסתיים, תחזיקו חזק כי החברה הולכת להכפיל את שווי השוק שלה ברבעון הקרוב !~
  סגור
 • 3.
  שורטטטטטטטטטטטטטט
  אזהרת עסק חי 30/10/2012 09:45
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הרבעון הזה אזהרת עסק חי
  סגור
 • 2.
  ביומדיקס תמכור היום מניות
  המבין 30/10/2012 09:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הם מכרו בהודעה של נסווקס וימכרו גם היום לדעתי כי המצב בגפן קשה
  סגור
 • 1.
  קישקוש-סתם הודעה לפני הנפקה
  איש ביומד 30/10/2012 09:33
  הגב לתגובה זו
  2 1
  החברה שורפת כסף ולא יצא ממנה כלום עד שלא ישרפו 70 מיליון דולר. עובדים על אנשים בעינים...
  סגור