גיוון מתרסקת 17.6%: דיווחה כי הניסוי הקריטי בגלולת הדור הבא נכשל

מטרת הגלולה החדשה הייתה לבדוק את כלל האוכלוסייה אך הניסוי השיג הצלחה חלקית בלבד. בעקבות האירו החלש עדכנה גיוון את תחזית המכירות כלפי מטה - צופה 185-190 מיליון דולר בלבד
 |  (1)
התקווה נגוזה
מפתחת גלולת המצלמה {גיוון} אימג'ינג פרסמה הלילה תוצאות כספיות פושרות לרבעון השני של השנה. עם זאת, במקביל לדוחות מספקת החברה הודעה מאכזבת אודות הניסוי הקליני בגלולת ה-PillCam Colon שנערך בקרב 885 חולים. בתגובה, צונחת מניית גיוון בכ-17%.

החברה עדכנה כי ניתוח הנתונים שנערכו מצביעים על תוצאות מעורבות. מצד אחד, בגיוון מעריכים כי תוצאות הניסוי תומכות בהגשת בקשה לשיווק התרופה בקרב חולי המעי הגז אשר אינם יכולים לעבור בדיקת קולונסקופיה. מנגד, תוצאות הניסוי תומכים בהגשת בקשה לבדיקות סקר בקרב כלל האוכלוסייה.

בהתבסס על תוצאות הניסוי מתכננת גיוון להגיש בקשה לשיווק המוצר ברבעון הרביעי של השנה. בחברה מציינים כי אין וודאות בקשר לעיתוי ולתוכן הבקשה.

ובחזרה לדוחות הכספיים. גיוון סגרה רבעון פושר ועדכנה כלפי מטה את התחזיות השנתיות. את הרבעון השני סגרה גיוון עם הכנסות של 44.5 מיליון דולר, ירידה קלה ביחס לרבעון המקביל שבו הסתכמו מכירותיה ב-44.8 מיליון דולר. התוצאות הכספיות של החברה הושפעו לשלילה משינויים בשער החליפין, בעיקר ירידת האירו. בגיוון מציינים שבנטרול שינויים בשער החליפין, הייתה החברה מציגה צמיחה של 35 ל-46 מיליון דולר.

ברבעון השני מכרה גיוון אימג'ינג כ-59,200 קפסולות מסוג PillCam SB לטיפול באבחון הפרעות במעי הדק, עלייה קלה ביחס לרבעון המקביל שבו מכרה החברה 58,700 קפסולות.

חומי שמיר, נשיא ומנכ"ל גיוון אימג'ינג אמר : "אנו מרוצים מאד מכך שהצעדים הנמשכים לייעל את המערכות התפעוליות שלנו הניבו, ברבעון השני, גידול ברווח למניה על בסיס GAAP ו-Non-GAAP של 20% ו - 58%, בהתאמה. ההכנסות לרבעון משקפות גידול של 6% בAmericas, אך גידול זה קוזז בעקבות המצב הכלכלי באירופה, החולשה של מטבע ה Euro והכנסות נמוכות מן הצפוי באזור APAC".

למרות השחיקה הקלה בהכנסות, גיוון הצליחה להשתפר בשורה התחתונה. הרווח הנקי של החברה ברבעון שחלף הסתכם ב-4.9 מיליון דולר שהם 16 סנט למניה, זאת לעומת רווח של 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

נכון לסוף יוני, בקופתה של החברה ישנם כ-111.3 מיליון דולר. ברבעון השני של החברה ייצרה החברה 6.9 מיליון דולר מפעילות שוטפת, ובמחצית הראשונה של השנה תזרים המזומנים הסתכם ב-7.6 מיליון דולר.

על רקע החולשה בשערי החליפין, מציינת גיוון כי היא נאלצת להפחית את תחזית ההכנסות השנתית שלה מרמה של 190-200 מיליון דולר לרמה של 185-190 מיליון דולר. למרות האמור, בגיוון מאשררים את תחזית הרווח השנתית וצופים שהחברה תסגור את השנה עם מתואם של 70-80 סנט למניה. בחברה מאמינים כי הרווח יהיה קרוב יותר לרף התחתון של תחזית הרווח.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתפרקת לגורמים
  ואווו 08/08/2012 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 4
  שורט!!! שוברים מטה 5080
  סגור