אקסלנז משהה תוכניות פיתוח, יוצאת להנפקת זכויות

חברת אקסלנז ביוסיינס נכנעת למצוקתה למציאת מקורות מימון ומשהה תוכניות פיתוח של יישומים בתחום הכבד. תגייס 35 מ' ש' כאשר מורי ארקין התחייב לממש את כל זכויותיו ועוד
 | 
קשיי מימון
חברת אקסלנז החליטה להשהות תוכניות פיתוח של יישומי החברה בתחום הכבד, זאת לאור המקורות הכספיים הפנויים העומדים לרשותה. עם זאת החברה משאירה פירצה ומצהירה כי תוכניות הפיתוח ימשכו באם ימומנו באמצעות שיתופי פעולה עם צדדים שלישיים.

החברה בכל זאת תשלים את ניסוי ה- CLD בחולי כבד כרוניים בסיכון גבוה עד אוגוסט 2012 בעלות של כ-200,000 שקלים ותמשיך בבקשה הרגולטורית הנוגעת ליישום לחולי כבד אקוטיים. במקביל, החברה ממשיכה ללא שינוי בתוכניותיה לשיווק ומכירה בתחום ה-H -Pylori ובכלל זה פיתוח הדור החדש של מכשיר ה-BreathID.

ההודעה באה בהמשך להודעה מאתמול כי המשא ומתן עם קרן ההשקעות הפרטית הבילאומית הופסק מטעמים שלא צויינו. הקרן שקלה השקעה בהיקף של עד 25 מיליון שקל עבור הקצאת מניות כאשר בשלב הראשון 15 מיליון שקל היו אומרים להיות מוזרמים לפי מחיר של 35 אגורות למניה.

כעת החברה יוצאת להנפקת זכויות לגיוס של 35 מיליון שקלים לפי מחיר של 10 אגורות למניה כאשר מורי ארקין אשר מחזיק ב-41% מהחברה התחייב לממש את כל זכויותיו ואף להשלים עבור המשקיעים האחרים את הסכום כך שסכום הגיוס כולו יושג. נציין בהקשר זה כי ארקין לא יגדיל את אחזקותיו מעל 50%.

נציין שעל פי הדו"ח האחרון של אקסלנז ישנם בקופתה פחות מ-13 מיליון שקלים, נכון לסוף 2011. נזכיר כי איש העסקים ובעל השליטה מורי ארקין העביר לחברה סכום 10 מיליון שקל בחודש מארס והיה אמור להזרים סכום דומה במסגרת ההסכם עם קרן ההשקעות הזרה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה