אקס טי אל עלתה 4.5% לאחר שדיווחה על כוונה לרכוש חברה

שם החברה שבכוונתה לרכוש לא פורסם, אך דווח כי היא מפתחת תרופות קומבינציה לטיפול משולב בלחץ דם ובדלקת פרקים ניוונית וקיבלה אישור FDA לניסוי קליני בשלב 3
 | 
(קרדיט: Getty Images Israel)
חברת הביופרמה הישראלית אקס טי אל +1.11% אקס טי אל 9.1 +1.11% אקס טי אל בסיס:9 פתיחה:9.2 גבוה:9.3 נמוך:8.7 תמורה:24,819 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עלתה היום בבורסה בכ-4.5% בניגוד למגמה בבורסה, לאחר שדיווחה כי בכוונתה לרכוש את מלוא הון המניות של חברה שעוסקת בפיתוח של תרופות קומבינציה לטיפול משולב בלחץ דם ובדלקת פרקים ניוונית.

שמה של החברה עמה מתכוונת אקס טי על לחתום על הסכם מחייב תוך 14 יום ממועד מכתב הכוונות ולהשלים את כל התנאים המתלים בעיסקה תוך 90 ימים - לא פורסם.

בתמורה למלוא הון המניות בחברה זו מתכוונת אקס טי אל להקצות ממניותיה וכן לשלם סכום נוסף במזומן או במניות בכפוף לאבני דרך שונות לאורך פיתוח מוצרי החברה.

לאחר שבשעות הבוקר פירסמה החברה הודעה בסיסית על מכתב הכוונות, היא הוסיפה פרטים על החברה אותה היא צפויה לרכוש בדיווח שיצא לבורסה אחה"צ. לפי הדיווח הנוסף, החברה שהיא מתכוונת לרכוש עוסקת בפיתוח של תרופות קומבינציה, המבוססות על שילוב של תרופות המשווקות כיום בשוק, המטפלות בשני מצבים קליניים בעת ובעונה אחת - מחד והורדת לחץ דם (ADHD) ומאידך בטיפול בכאבים הנובעים מדלקת פרקים ניוונית או בהפרעות קשב וריכוז.

לחברה יש אישור של מינהל התרופות והמזון האמריקני, ה-FDA, להתחיל בניסוי בשלב 3 בתרופות המטפלות בכאבים הנובעים מדלקת פרקים ניוונית והורדת לחץ דם.

נזכיר כי לאחרונה השלימה החברה שבשליטת אלכס רבינוביץ' (19.57%) כ-13.3 מיליון שקל בעיקר ממשקיעים מוסדיים, כאשר את מרבית הכסף גייסה החברה במסגרת פרטית של ני"ע החסומים למשך 6 החודשים הבאים. הנהלת החברה אמרה עם השלמת הגיוס: "הגיוס יאפשר להרחיב את צנרת התרופות שלנו". החזקות הציבור בחברה מסתכמות כיום ב-62.8% לידיעה בהרחבה

נציין כי המניה שרשמה מתחילת השנה ועד לביצוע ההנפקה מרשימה של יותר מ-100%, נחתכה אז בפראות, אך שבה והתאוששה וכעת עומדת התשואה בה מתחילת השנה על כ-65%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה