תוצאות ביניים חיוביות לחיסון טיפולי בסרטן בחולי מיאלומה נפוצה

התוצאות החיוביות נחשפות כחלק מעסקת המיזוג בין ווקסיל לבין השלד הבורסאי שלדונקו.
 |  (3)
(קרדיט: Getty Images Israel)
חברת הביומד ווקסיל מתקרבת לבורסה בתל אביב באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי {שלדונקו}. אתמול פרסם השלד הבורסאי את מתווה עסקת המיזוג שבמסגרתו יתבקשו בעלי המניות של ווקסיל לאשר את מתווה המיזוג בין השניים.

חברת ווקסיל שהוקמת בשנת 2006 ע"י ד"ר ליאור כרמון מפתחת חיסון טיפולי לסרטן הנקרא ImMucin שזוהה בטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה. החיסון שפותח נועד לחנך את תאי מערכת החיסון של הגוף לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים המזוהים.

בעלי המניות צפויים לדון במתווה העסקה ב-7 במאי. במסגרת העסקה יוקצו לבעלי המניות של ווקסיל כ-56% מהון המניות של שלדונקו. בנוסף, בעלי המניות של ווקיסל יקבלו להגדיל את החזקותיהם עד ל-74% בכפוף לעמידה באבני דרך טכנולוגיים.

דו"ח העסקה שפרסמה שלדונקו חושף כי בימים אלו מבצעת החברה ניסוי שלב II/I, בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בחולי מיאלומה נפוצה (סרטן במוח העצם), הנמצאים בתהליך הדרגתי של הישנות המחלה לאחר הפוגה. הניסוי מתעתד לגייס עד 15 חולים מתוכם טופלו עד כה 10.

מסקנות דוח הביניים, הצביעו על פרופיל בטיחות גבוהה בשימוש בחיסון, לא נצפו תופעות לוואי, למעט סימפטומים מקומיים קלים שחלפו תוך 24 שעות ללא כל טיפול תרופתי. כמו כן, הצליח חיסון ה-ImMucin לעורר תגובה אימונית חזקה וספציפית בכל החולים המחוסנים. תגובה זו התקבלה כבר לאחר מתן של 2-4 חיסונים מתוך 12.

בנוסף, נצפו בחלק מהמטופלים ראיות ראשוניות ליעילות הטיפול. ImMucin הראה ייצוב או הורדה של סמני המחלה וירידה במסת המחלה כפי שנצפתה על-ידי % תאי פלסמה (תאי הסרטן) במוח העצם של החולים חודש לאחר סיום הטיפול לעומת תחילתו. כמו כן, בעקבות הטיפול הושגה בשלושה חולים הפוגה מלאה ושליטה במחלה.

אם העסקה תושלם, תהפוך ווקסיל לחברת הביומד הראשונה שמפתחת חיסון טיפולי לסרטן אשר בניגוד לחיסונים מניעתיים אשר משמשים להגנה על אנשים בריאים - חיסון טיפולי כשמו מכוון לטיפול באנשים חולים. פעילותה של ווקסיל תתמזג עם השלד הבורסאי שלדונקו הנמצא בבעלותם של ירון ייני, פורסייט -2.66% פורסייט 109.9 -2.66% פורסייט בסיס:112.9 פתיחה:112.5 גבוה:113.5 נמוך:109.5 תמורה:1,196,666 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המנוהלת על ידי זילברמן ודרור עצמון מקרן פידליטי
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ווקסיל
  איש ביומד 05/04/2012 18:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר קריאת המתאר של העיסקה, בניגוד לדעתו של המגיב (2) החברה דווקא פחות מאמינה בעבודת עכברים ויותר בחיקוי של המצב האמיתי של מערכת החיסון האנושית. נראה שלפחות עד שלב זה הגישה והתוצאות נראות יחודיות ומענינות (באנשים). כמו כן הפוטנציאל עצום!! מעבר לכך ימים יגידו.
  סגור
 • 2.
  חברת עכברים
  רני 02/04/2012 09:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדובר בחברה בשלב מאוד ראשוני, לא מתאימה לשוק ההון
  סגור
 • 1.
  חיסון טיפולי
  איש ביומד 02/04/2012 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זאתטיפולים את חברה שבארצות הברית נסחרת ב 100 מליון דולר
  סגור