אחרי הדו"חות - פסגות חותך את ההמלצה למניית בזן

 |  (8)
בגלל הדלקים
בית ההשקעות פסגות חותך היום את ההמלצה למניית בזן מ'קניה' להמלצה 'תשוארת יתר', וזאת על רקע חולשת מגזר הדלקים כפי שהשתקף בדו"חות. מניית בזן מאבדת כעת 4.8% במחזור השישי בשוק, בהיקף של 22 מיליון שקל (יותר מפי 2 מהמחזור היומי הממוצע במניה בחודש האחרון. 
האנליסט נעם פינקו מבית ההשקעות כותב: "תוצאות מגזר הדלקים מעט מאכזבות ביחס לציפיות בשל עודף מרווח בז"ן נמוך לעומת מרווח הייחוס. עם זאת מרווח הייחוס עצמו היה גבוה וגם מגזר הפולימרים ממשיך לספק תוצאות טובות כך שברמה כללית הדוח סביר. בזן ממשיכה להקטין את החוב הפיננסי שלה, בעיקר בזכות התזרים השוטף ולשפר את מצבה הפיננסי. החברה צפויה להציג EBITDA של כ-470 480 מיליון דולר, לפי הערכתינו, בשנת 2017 (עד כמה שאפשר להעריך מראש את המרווחים - משימה כמעט בלתי אפשרית), ונסחרת במכפיל EV/EBITDA של פחות מ-6 ואינה יקרה. אנו לוקחים תחזית קצת יותר שמרנית על המרווח ומפחיתים את מחיר היעד מ-1.72 שקלים למניה (מנוטרל דיבידנד) ל-1.7 שקלים למניה - 16% מעל למחיר השוק".
מגזר הזיקוק
"לאחר השיפוץ המסיבי שהשפיעו על הרבעון הקודם החברה חזרה לתפוקה מלאה. מרווח הייחוס (אורל- למרות שבז"ן לא ממש מזקקת נפט אורל) הסתכם ב-5 דולרים לחבית, לעומת 8.3 דולרים לחבית ברבעון הקודם ו-4.9 דולרים ברבעון המקביל . מרווח בז"ן איכזב והסתכם ב-6.9 דולרים בלבד, כאשר החברה מסבירה את הפער הנמוך ממרווח הייחוס במחיר הגז הגבוה ששוחק את הפער בשימוש בגז טבעי לעומת מחיר המזוט המהווה מדד לאנרגיה חליפית לגז ושחיקת התרומה של המידן", כתב פינקו.
מגזר הפולימרים
"באופן כללי מצב השוק של הפולימרים הוא טוב יחסית למרות היחלשות במרווח ברבעון הרביעי (שהביא לירידה קלה בתוצאות) בתקופה כתוצאה משחיקת מחירי הפולימרים ביחס לנפטא והפרופילן. עם זאת החל מתחילת שנת 2017 המרווחים נמצאים דוב במגמת עלייה", כתב פינקו.
מגזר הארומטיים
"ירידה בתוצאות במגזר הארומטיים על אף מרווח יציב יחסית. בתחילת 2017 התחילה החברה שיפוץ של מתקני גדיב שישפיעו על הרבעון הראשון".
ענף הזיקוק
"בתקופה האחרונה מרווחי הזיקוק נמצאים במגמה חיובית. הרבעון הרביעי הושפע לטובה בין היתר בשל תקלות בבתי זיקוק וצנרת בארה"ב שחייבה ייצוא מאירופה וכן עליה במרווח הסולר מסיבות עונתיות וגידול כללי בביקושים. מתחילת 2017 המגמה החיובית נמשכת עם מרווח אורל ממוצע של 5.2 דולרים. קשה מאוד לחזות את המרווחים, ויש סיכונים הנובעים מעודפי היצע שעשויים להגיע מארה"ב או ממדינות המפרץ או חולשה כללית בביקושים. עם זאת, לטובה נציין את מחירי הנפט הנמוכים שמגדילים ביקוש וצמצום הפער בין ה-WTI לברנט וביטול איסור ייצוא נפט אמריקאי המשפר את מצב בתי הזיקוק האירופאים לעומת האמריקאים וכן השבתה חלקית וזמנית של מתקן גדול במפרץ הפרסי הפוגעת בייצאו סולר לאירופה", כתב פינקו.
בכל הנוגע לדיבידנד, לאחר שהחברה חילקה דיבידנד של 85 מיליון דולר לאחר תאריך המאזן, פינקו מעריך כי קשה לדעת מתי תהיה החלוקה הבאה וכל שנה האפשרות תיבחן מחדש.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  קיומו של בז״ן בלב אוכלוסיית המפרץ הינו פשע
  עמית שאול 16/03/2017 19:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הקמת בז״ן בלב אוכלוסיית מפרץ חיפה, הינה פשע מימי שלטון המנדט. כעת נודע כי שר הפנים דרעי, הרחיב את סמכות הוועדה הגיאוגרפית של ישובי מפרץ חיפה, להחליט בעניין כינונה של ״מועצה מקומית תעשייתית״, באזור בו ממוקמים כיום כל מפעלי הפטרוכימיה, בתי הזיקוק, ושדה התעופה. זוהי מזימה נכלולית להחזיר את האזור עשרות שנים אחורה! זוהי מזימה שמטרתה למנוע מתושבי מפרץ חיפה להגן על שלומם ובריאותם. אסור ליפול בפח! ההצעה הזו, הינה מלכודת! כעת, משהבינו כל בעלי המפעלים המזהמים והמסוכנים, כי הציבור הפך להיות עירני ועומד על זכויותיו, הם מנסים בעורמה, לכונן ״רשות תעשייתית״ שלא תהא נתונה לפיקוח ולמרות הרשויות המקומיות הסמוכות. קל להבחין שהבעלים של חיפה כימיקלים לא מוכנים להפנים את ההחלטה של בית המשפט לסגור את מיכל האמוניה; ולכן הם עושים תרגילים, מערערים על ההחלטה, מפעילים לחצים, ואינם מוכנים לסלק את האיום הנורא לחיי תושבי מפרץ חיפה; במקביל, גם עידן עופר ״האזרח הבריטי״ החרד כעת לשגשוגו של ״מפעל המחנק״ - בז״ן, ולכן הוא, יחד עם עוד בעלי הון ציניים ותאוותניים, מנסים כעת בערמומיות ובשיתוף פעולה עם שר הפנים
  סגור
 • 6.
  מהורדת מחיר היעד באחוז..פשוט בדיחה (ל"ת)
  כנראה הטמבלים נלחצו 16/03/2017 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  וואו - הוריד מחיר יעד מ-172 ל-170
  אלעד 16/03/2017 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממש חתך את ההמלצה
  סגור
 • אין משמעות להמלצתו (ל"ת)
  אנליסט בדיחה 16/03/2017 19:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  כותרת בומבסטית
  HB 16/03/2017 17:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפחתת המלצה מ 172 ל170 היא לא משמעותית ובודאי היא לא חיתוך ההמלצה
  סגור
 • 3.
  לעשות הפוך מהמלצת האנליסטים -תשואה חיובית מובטחת (ל"ת)
  איציק מנדל 16/03/2017 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  מה אתה מדבר, נעם פינקו אלוף (ל"ת)
  בן 16/03/2017 16:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  שקיעות אחר וחורץ גורלות
  כל יום מתעורר בית 16/03/2017 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מענין אם בדקו ופרסמו איזה בית שקיעות פיספס ואיזה הצליח
  סגור